بازداشت امیر چمنی فعال مدنی ساکن تبریز پس از احضار به پلیس فتا

روز پنجشنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۹, امیر چمنی, فعال مدنی ساکن تبریز پس از احضار به به پلیس فتا در این شهرستان بدون تفهیم اتهام بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. این فعال مدنی پیش از این و در سال ۱۳۹۶, توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تفهیم اتهام بطور موقت از بازداشت آزاد شده بود. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از حقوق بشر در ایران , روز پنجشنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۹, امیر چمنی, فعال مدنی ساکن تبریز به دلیل فعالیت در فضای رسانه ای پس از احضار به پلیس فتا در این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

 این فعال مدنی طی تماسی کوتاه با خانواده خود خبر بازداشت خود را به اطلاع آنها رساند اما از دلیل بازداشت وی اطلاعی در دست نیست”.  

امیر چمنی, پیش از این و در تاریخ ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۷, بطور کتبی ضمن دریافت ابلاغیه ای به شعبه ۱۹ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز احضار شده بود. این فعال مدنی همزمان با آن احضار در صفحه شخصی خود نوشته بود: “دو روز از آزادی‌ام نگذشته که با ابلاغیه جدیدی مواجه شده‌ام. طی ده ماه اخیر، با شکایت نهادهای امنیتی، سه پرونده قضایی در دادسرای تبریز علیه من باز شده است. مورد عجیب همین مورد اخیر است که دو هفته پیش، یعنی زمانی که در زندان تبریز در حال گذراندن حکم بودم، علیه من اعلام جرم شده و پرونده جدیدی در یازدهم بهمن ماه باز شده است”.