احضار و بازجویی ارژنگ زرگوش توسط اطلاعات سپاه پاسداران

“ارژنگ زرگوش” خبرنگار اهل کرمانشاه از سوی اطلاعات سپاه پاسداران در این شهر احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “ماف نیوز”، سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹، ارژنگ زرگوش خبرنگار اهل کرمانشاه از سوی اطلاعات سپاه پاسداران در رابطه با یادداشتی در نقد اعدام زندانیان سیاسی احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.

آقای زرگوش که پیشتر نیز سابقه‌ی حبس و بازداشت را دارد، آخرین بار، اوایل دی‌ماه ۹۶ بعد از ضبط تلفن همراه و رایانه‌ی شخصی‌اش با ارائه‌ی حکم قضایی به اتهام “پوشش خبری اعتراضات و ارسال اخبار به ضدانقلاب” توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در کرمانشاه بازداشت شد.

وی پس از دو هفته بازجویی در سلولهای انفرادی بازداشتگاههای امنیتی سپاه پاسداران، به زندان دیزل‌آباد کرمانشاه منتقل شده و اوایل اسفندماه ۹۶ با تودیع وثیقه موقتا آزاد شد.

نهایتا با اتهامات “تحریک مردم به اغتشاشات و مشارکت در آن”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام”، “جاسوسی برای دولتهای متخاصم” و “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” در دادگاه انقلاب این شهر به هفت سال حبس تعزیری محکوم شده و سپس حکم در دادگاه تجدیدنظر استان به شش ماه حبس تعزیری کاهش یافته بود.

دی‌ماه ٩٧ هم جهت اجرای حکم بازداشت و پس از یک ماه با تودیع وثیقه از زندان دیزل‌آباد آزاد شد.

بعدها به او اعلام شد که باقیمانده‌ی دوران محکومیتش بخشیده شده است.

او پیش از آن یک بار دیگر هم روز ۲ آذرماه ۹۶ با انتشار ویدیویی در رابطه با وضعیت زلزله‌زدگان کرمانشاه و عدم رسیدگی مسئولین، در روستای گاومیش‌چران از توابع شهرستان گیلانغرب ازسوی مأمورین اداره‌ی اطلاعات دستگیر شده و پس از چند روز با تودیع وثیقه موقتا آزاد شده بود.

ارژنگ زرگوش متولد ۱۳۵۱ خبرنگار و تحلیلگر سیاسی است که پیشتر نیز چندین بار به اتهام “هواداری از احزاب مخالف نظام”، سابقه‌ی بازداشت و حبس در کرمانشاه و شیراز را داشته است.