ایران و توهمات قدرت دروغین

پس از کشته شدن قاسم سلیمانی جنایتکار در بغداد ، امریکا از طرف ایران با واکنش هایی روبرو شد بمباران پایگاه نیروی های هوایی امریکا در عین الاسد و همچنین بمباران پایگاه دیگری در اربیل ، این پاسخ چنان ضعیف بود که با وجود دروغ های ایران که ادعا می کند این حمله منجر به کشته شدن ده ها سرباز امریکایی شده است اما در واقع این حملات هیچ خسارتی را به همراه نداشتند .

این حملات صرفاً پیامی برای ایالات متحده بود که ایران آمادگی لازم برای جنگ را دارد زیرا ایران از هرگونه برخورد و توانایی های محدود خود آگاه است به همین دلیل این حملات اظهاراتی بودند که تأیید می کرد اگر آمریکا دوباره نیروها و فرماندهان ایرانی را هدف قرار دهد ایران نیز پاسخ خواهد داد ایران کاملاً می داند که حملات آن ها هیچ خسارتی را در پی نداشته است . این احتمال وجود دارد که آمریکا از این حد از رویارویی راضی باشد زیرا به هدف خود رسیده است که سلیمانی را بدون تلفات از بین ببرد ، بجز برخی از دهانه های ناشی موشک های ایران در ماسه های بیابان عراق .

ایران ببری از نظر سعودی ، و موشی در مقابل غرب

ایران مدتهاست که از طریق رسانه ها تبلیغ می کند که یک کشور فوق صنعتی است که از همه ابعاد به خودکفایی رسیده و دارای توانایی های نظامی عظیمی است که از طریق آن می تواند هر کشوری را تهدید و در هر مقابله ای بر هر کشوری غلبه کند ، نمایندگان و مأمورین عرب نقش مهمی در تبلیغ این ادعاها داشته اند تا حدی که برای بسیاری از مردم و دولت ها این موضوع آشکار شده است .

اگرچه ایران در بسیاری از کشورهای عربی بدترین جنایات را مرتکب شده است و آنها را یکی یکی کنترل می کند ابتدا این جنایات از عراق شروع شده و در سوریه پایان می یابد بدون اینکه کشورهای عربی جرات ایستادن در برابر آنها را داشته باشند زیرا از ترس و وحشتی که دارند و حتی می بینیم که برخی از آنها کمک و پشتیبانی پنهانی و عمومی به ایران داشته اند ، اما هر روز ثابت می شود که ایران چیزی نیست جز یک ببر کاغذی .

امریکا پیام واضحی را به ایران داد مبنی بر اینکه نفوذ و هژمونی آن دارای مرزهایی است که نباید از آن عبور کرد و نباید با بزرگسالان به ویژه اسرائیل رقابت کند و اینکه رویاهای ایران نباید از آن فراتر رود اگر این کار را انجام دهد به شدت از بین می رود .

در پایان ایران تنها ابزاری است که غرب برای دستیابی به منافع خود از آن استفاده می کند .

✍🏻حسام الدین بلوچ