اکبر جباری، نویسنده و پژوهشگر بازداشت و به زندان اوین منتقل شد

اکبر جباری، نویسنده و پژوهشگر ساکن تهران  پس از حضور در دفتر نظارت و پیگیری اداره اطلاعات استان تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش تلویزیون آزادی، روز یک شنبه ۱۵ تیرماه ۹۹، اکبر جباری، نویسنده و پژوهشگر ساکن تهران  پس از حضور در دفتر نظارت و پیگیری اداره اطلاعات استان تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

عدم پاسخگویی مسئولین زندان اوین با گذشت چهار روز از بازداشت آقای جباری باعث افزایش نگرانی خانواده وی شده است.

گفته شده آقای جباری پس از بازداشت به زندان اوین منتقل شده و شب اول بازداشت با خانواده خود تماس کوتاهی داشته است. در مراجعه روزهای گذشته خانواده وی به دادسرای اوین به آنها گفته شده با آنها تماس خواهند گرفت. عدم پاسخگویی مناسب مسئولین باعث افزایش نگرانی خانواده وی شده است.

از دلایل بازداشت آقای جباری اطلاعی در دست نیست.

آقای جباری به “فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی، توهین به مقدسات اسلام، تشویق مردم به فساد و فحشا و اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” متهم شده است.

اکبر جباری، فرزند تیمور، متولد ۱۳۵۲ در زنجان، نویسنده و پژوهشگر حوزه فلسفه، ادبیات و عرفان و دانش‌آموخته دانشگاه میسور هند است.

گفتنی است که کتابهای «دربارهٔ شعر: با نگاهی به فردوسی، نظامی، مولوی، حافظ، بیدل، معارف»، «پرسش از وجود با نگاهی به کتاب وجود و زمان مارتین هایدگر»، «فلسفه، تکثیر، جنسیت»، «تأملاتی در مبادی علوم قدیمه»، «تأملاتی پدیدارشناسانه در معنای فرهنگ»، «مبانی درمان وجودی هایدگر»، «حکمت صامت» و «اقبال در آیینه‌ی اشعارش همراه با گزیدهی اشعار» ازجمله آثار اکبر جباری است که طی سالهای اخیر در ایران منتشر شده‌اند.