انتقال یوسف کاری و عباس لسانی به بهداری زندان مرکزی اردبیل

در پی بروز علائم شبه کرونا، عباس لسانی و یوسف کاری، دو فعال مدنی تُرک به بهداری زندان مرکزی اردبیل منتقل و بستری شدند.

به گزارش تلویزیون آزادی، روز سه‌شنبه ۱۱ آذرماه ۱۳۹۹، یوسف کاری زندانی سیاسی آذربایجانی محبوس در بند هفت زندان اردبیل طی تماس با خانواده‌اش اعلام کرد دیشب با تشدید علائم مشکوک به کرونا همراه با عباس لسانی در بهداری زندان اردبیل بستری شده و به جهت پذیرش تعداد زیادی از زندانیان با شرایط حاد مشکوک به کرونا که از دیگر بندهای این زندان آورده شده بودند، مجددا به بند خود بازگردانده شده‌اند.

عباس لسانی در حالی تحمل حبس تعزیری ۱۵ ساله خود و یوسف کاری هم در حال سپری دوران محکومیت ۲ ساله خود است. آقای کاری در این تماس بیان داشته: دیشب دمای بدنش به ۳۹ درجه سانتیگراد رسیده و آقای لسانی نیز کماکان از سرفه های خشک، سردرد،دردهای عضلانی و تنگی خفیف نفس رنج می برد.

آقای کاری در تماس با خانواده افزوده است مسئولین زندان روز گذشته با اینکه به وکیل بند۷، بدلیل داشتن علائم کرونا، ۱۴ روز مرخصی درمانی داده اند، مرخصی برای اقدامات پزشکی-درمانی عباس لسانی و یوسف کاری منوط به تصمیم‌گیری و صدور دستور از دادستان این شهر عنوان شده است.

یوسف کاری دیروز در تماس تلفنی‌اش ضمن نامساعد خواندن اوضاع جسمانی خود و عباس لسانی از بروز علائم( تب ، سرفه ، سردرد و تنگی نفس ) در بندشان که شامل هشت زندانی بوده خبر داده و از زبان پزشک و مسئولین زندان، این علائم را مشکوک به کرونا خوانده بود. با اینحال و با شیوع و افزایش علائم کرونا در زندان اردبیل هنوز تصمیمی مبنی بر گرفتن تست و تعیین نوع و حجم درگیری با این ویروس مرگبار از زندانیان بعمل نیامده است.