انتقال هیمن مصطفایی جهت اجرای اعدام به سلول انفرادی

هیمن مصطفایی ٣١ ساله شهروند اهل مریوان جهت اجرای اعدام به سلول انفرادی زندان سنندج منتقل شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کُردپا”، روز پنج‌شنبه ۱۱ دی‌ماه، همین مصطفایی زندانی ۳۱ ساله شهروند کُرد اهل مریوان جهت اجرای اعدام به سلول انفرادی زندان سنندج منتقل شد.

این زندانی ۱۱ اسفندماه ١٣٩١ به اتهام “عضویت در یکی از احزاب کُرد مخالف رژیم ایران و مشارکت در قتل ابراهیم محمدی تازه‌آباد، یکی از اعضای سابق سپاه پاسداران” در مریوان بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده بود.

هیمن مصطفایی سپس در دادگاه کیفری سنندج به اتهام “نگهداری اسلحه” به چهار سال حبس و به اتهام “قتل عمد” به اعدام محکوم شده بود.

اعترافات اجباری این زندانی در مستندی تحت عنوان “سوژه مشترک” از شبکه پرس‌تی‌وی پخش شده و هیمن مصطفایی به همراه سه شهروند دیگر به نام‌های “بیان کاکه‌یی”، “هیوا دادآفرین” و “خلیل شیرزادی” از متهمان این پرونده در طول این مستند، به دست داشتن در “قتل ابراهیم محمدی” در شامگاه روز دوشنبه هفتم اسفندماه ۱۳۹۱ در ازای گرفتن ۳۰۰ میلیون تومان پول از سوی یکی از احزاب کُرد اعتراف کردند.

۳۱ اردیبهشت‌ماه ٩۶ با تلاش شهروندان و فعالان مدنی اجرای حکم اعدام هیمن مصطفایی موقتا متوقف شد.

این زندانی قرار بود سحرگاه یکم خردادماه ٩۶ در زندان مرکزی سنندج اعدام شود که پس از کسب رضایت خانواده مقتول اجرای حکم وی متوقف شده بود.