انتقال نصرالله لشنی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان رجایی شهر

نصرالله لشنی، فعال سیاسی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، روز سه شنبه ۱۲ اسفندماه، نصرالله لشنی، فعال سیاسی، از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند دو الف زندان اوین به قرنطینه زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. آقای لشنی که در حال تحمل دوران حبس خود از بابت محکومیت پیشین است، در تاریخ ۲ اسفندماه جهت بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شده بود.

نصرالله لشنی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ بازداشت شد و به مدت ۲ ماه در بازداشت به سر برده. آقای لشنی از بابت این پرونده در سال ۹۳ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به شش سال حبس و دو سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی محکوم شد. این حکم نهایتا در دادگاه تجدیدنظر توسط قاضی زرگر عینا تایید شد.

نصرالله لشنی در تاریخ ۴ خردادماه ۹۵ به همراه همسرش به دایره اجرای احکام زندان اوین مراجعه کرده بود که جهت تحمل دوران محکومیت ۶ ساله خود بازداشت و به زندان منتقل شد.

آقای لشنی شهریورماه ۹۸ در نامه ای سرگشاده از بازجویی های پیاپی خود و فشار وزارت اطلاعات برای همکاری خبر داده بود.

نصرالله لشنی بهار امسال از زندان به مرخصی اعزام شده و نهایتا در تاریخ ۱۸ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات ارومیه بازداشت شد.

این زندانی سیاسی مهرماه امسال به اتهام غیبت در مرخصی به تحمل ۴۰ ضربه شلاق محکوم شد که حکم صادره پس از اعتراض به ۳۰ ضربه شلاق تقلیل یافت. وی همچنین از بابت اتهامات عبور غیرقانونی از مرز و عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام ۲ پرونده در حال بررسی دارد.