انتقال سهیل عربی، زندانی سیاسی به مکانی نامعلوم

 سهیل عربی، زندانی سیاسی محبوس در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ توسط مسئولان این زندان به مکان نامعلومی منتقل شد. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “حقوق بشر در ایران”، صبح امروز جمعه ۲۸ شهریور ماه ۱۳۹۹، سهیل عربی، زندانی سیاسی محبوس در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ توسط مسئولان این زندان احضار و به مکان نامعلومی منتقل شد. سهیل عربی اخیرا در مصاحبه به صورت تلفنی با شبکه تلویزیونی بی بی سی فارسی صحبت کرده بود. 

به نقل از یک منبع مطلع: ”صبح امروز مسئولان زندان تهران بزرگ پس از مراجعه به تیپ ۵ زندان تهران بزرگ بدون هیچگونه توضیح سهیل عربی را به مکان نامعلومی منتقل کردند. این انتقال در حالی صورت گرفته که تا این لحظه سهیل عربی به تیپ ۵ زندان تهران بزرگ بازنگشته و موجی از نگرانی در میان دوستان و نزدیکان این زندانی سیاسی به علت این بی خبری بوجود آمده است. این زندانی سیاسی ۲ روز پیش در مصاحبه ای تلفنی با شبکه تلویزیونی بی بی سی در مورد وضعیت زندان تهران بزرگ توضیحاتی را ارائه کرده بود و به احتمال زیاد این انتقال بابت بازجوئی و پرونده سازی جدید بر علیه این زندانی سیاسی صورت گرفته است.”

لازم به ذکر است، در تاریخ ۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، سهیل عربی، جهت بازجوئی به بند۱الف قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران منتقل و در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، در حالی که از ناحیه روده بزرگ به علت بیماری چسبندگی روده و زخم معده تحت عمل جراحی قرار گرفته بود به تیپ ۵ زندان تهران بزرگ بازگردانده شد.

سهیل عربی، در تاریخ ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۹، در یازدهمین روز از اعتصاب غذا به بهانه اعزام به بیمارستان توسط ماموران قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران به یکی از درمانگاههای وابسته به این ارگان امنیتی مستقر در یکی از پایگاههای سپاه در تهران منتقل شد و پس از تزریق چند آمپول آرام بخش به بازداشتگاه مخفی این ارگان امنیتی در محدوده بزرگراه نیایش تهران منتقل و تحت بازجوئی و تهدید توسط بازجویان قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران قرار گرفت.

سهیل عربی پس از تحمل ۲۴ ساعت بازجوئی به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود اما در تاریخ ۲۶فروردین ماه سالجاری مجدداً به بازداشتگاه ۱الف این ارگان امنیتی در محدوده افسریه تهران منتقل شده بود. این زندانی سیاسی در تاریخ ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۹، به زندان تهران بزرگ بازگردانده شده بود.