انتقال سمانه نوروز مرادی از بند زنان زندان اوین به زندان رودسر

سمانه نوروز مرادی، زندانی سیاسی که دوره محکومیت ۳ سال و ۹ ماه حبس خود را در بند زنان زندان اوین سپری می‌کند، صبح امروز چهارشنبه ۳۰ مهرماه به زندان رودسر منتقل شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا، صبح امروز چهارشنبه ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹، سمانه نوروز مرادی، زندانی سیاسی از بند زنان زندان اوین به زندان رودسر منتقل شد.

ماموران در زمان انتقال خانم نوروز مرادی به وی گفته‌اند وکیل مدافع ایشان برای ملاقات با وی به زندان آماده است و با این بهانه او را از بند خارج و به زندان رودسر منتقل کرده‌اند.

سمانه نوروز مرادی شهریورماه ۹۷ به اتهام هواداری یکی از گروه‌های مخالف نظام از طریق فعالیت در فضای مجازی توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و پس از دو هفته با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

خانم نوروز مرادی سپس توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال آن قابلیت اجرایی داشت. این حکم نهایتاً به دلیل عدم اعتراض و تسلیم به رای به ۳ سال و ۹ ماه حبس کاهش پیدا کرد.
این زندانی سیاسی ۳۴ ساله در تاریخ ۴ اردیبهشت ۹۸ پس از احضار به دادسرا مجددا بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت خود به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

خانم نوروز مرادی در پرونده‌ای که نوروز امسال در دوره اعزام وی به مرخصی برای او گشوده شد، به “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام” متهم شده است.

سمانه نوروز مرادی مبتلا به بیماری لوپوس مفصلی و عفونت در سینه است و پزشکان پیشتر دستور تخلیه سینه او را داده بودند اما این امر تاکنون عملی نشده است.