انتقال زینب جلالیان، زندانی سیاسی به زندان کرمان

زینب جلالیان، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان قرچک ورامین، از این زندان به دلایل نامعلوم به زندان کرمان منتقل شد. همچنین پدر این زندانی سیاسی پیامکی مبنی بر انتقال فرزندش به دادگاه جزائی کرمان دریافت کرده است. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از”حقوق بشردر ایران”،  امروز جمعه ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۹، زینب جلالیان، زندانی سیاسی در حالی که در اعتصاب غذا بسر می برد و از تاریخ ۵ تیر ماه سالجاری به مکان نامعلومی منتقل شده بود براساس اعلام خانواده این زندانی سیاسی به زندان کرمان منتقل شده و پدر این زندانی سیاسی پیامکی مبنی بر انتقال فرزندش به دادگاه جزائی کرمان دریافت کرد. زینب جلالیان، در سال ۱۳۸۶، با اتهام محاربه به اعدام محکوم شده بود که این حکم پس از تائید در دیوان عالی کشور با عفو رهبری به یک درجه تخفیف که شامل حبس ابد بود تغییر کرد. وی در سیزدهمین سال از حکم حبس ابد خود است. زینب جلالیان از جمله زندانیان سیاسی محروم از حق درمان است و طی این مدت از دسترسی به امکانات پزشکی و درمانی محروم بوده است.

بنقل از یک منبع نزدیک به خانواده زینب جلالیان ضمن اعلام این خبر گفت: “روز گذشته شخصی که خود را یکی از زندانیان از زندان قرچک معرفی کرد در تماس با خانواده اعلام کرد ماموران امنیتی زینب را به قصد انتقال به زندان کرمان از این زندان خارج کردند و از سوی دیگر هم همزمان علی جلالیان, پدر زینب از سامانه ثنا پیامکی مبنی بر انتقال پرونده زینب جلالیان به شعبه ۱ دادگاه جزائی کرمان دریافت کرد”.

این منبع مطلع در ادامه افزود: “پس از ۸ روز  بیخبری از وضعیت زینب جلالیان انتظار ما این است که حداقل از مکان نگهداری و وضعیت این زندانی سیاسی به خانواده اش از سوی مسئولان قضائی و امنیتی اطلاع رسانی شود تا آنها از نگرانی خارج شوند”. 

در ساعات پایانی پنجشنبه ۵تیر ماه ۱۳۹۹, زینب جلالیان, زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان قرچک ورامین به مکان نامعلومی منتقل شد.