انتقال حمزه درویش زندانی سنی مذهب از زندان لاکان رشت به مکانی نامعلوم

حمزه درویش، زندانی سنی مذهب از زندان لاکان رشت با چشمان و دست های بسته توسط ماموران به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، روز پنج‌شنبه ۶ شهریورماه، حمزه درویش، زندانی سنی مذهب از زندان لاکان رشت به مکان نامعلومی منتقل شد. گفته می‌شود ماموران در زمان انتقال آقای درویش دست‌ها، پاها و چشمان وی را بسته‌اند. از سوی دیگر آقای درویش طی روزهای اخیر تماسی با خانواده خود نداشته و این امر باعث نگرانی خانواده وی شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای درویش در خصوص آخرین وضعیت وی به هرانا گفت: “حمزه درویش زمان از روز پنج‌شنبه با خانواده خود تماس نگرفته و روز یکشنبه ۹ شهریور یکی از همبندی‌های او با خانواده‌اش تماس گرفت و از انتقال وی به مکان نامعلومی خبر داد. بنا به گفته این فرد ماموران در زمان انتقال دست‌ها، پاها و چشمان حمزه را بسته بودند. اکنون خانواده آقای درویش نگران وضعیت وی هستند”.

هرانا هفته گذشته در گزارشی از ضرب و شتم و تهدید این زندانی توسط افرادی که خود را ماموران اداره اطلاعات رشت می‌خواندند خبر داد. ماموران مورد اشاره به او گفته بودند که اگر با اداره اطلاعات همکاری نکند عواقب بدی در انتظارش خواهد بود و برای وی پرونده سازی خواهند کرد. نهایتا به او ۱۰ روز فرصت دادند تا به پیشنهاد آنان برای همکاری فکر کند.

آقای درویش از تاریخ ۳۰ تیرماه در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرایم و با درخواست بازگشت به زندان رجایی شهر کرج دست به اعتصاب غذا زد و در تاریخ ۲۵ مرداد به اعتصاب خود پایان داد.