امیر ستاری رئوف آزاد شد

 امیر ستاری رئوف، یکی از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ که در تاریخ ۹ تیرماه به مرخصی اعزام شد، امروز شنبه ۱۴ تیرماه در پی حضور در واحد اجرای احکام زندان تبریز از تعلیق باقی‌مانده مدت حبس و صدور حکم آزادی زودهنگام خود مطلع شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل” هرانا”، امیر ستاری رئوف، یکی از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ آزاد شد.

آقای ستاری رئوف امروز شنبه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۹، در پی حضور در واحد اجرای احکام زندان تبریز مطلع شد که پس از گذراندن ۲ سال از مدت حبس خود، باقیمانده مدت محکومیت وی به حالت تعلیق درآمده و دیگر به زندان باز نخواهد گشت.

آقای ستاری رئوف پیشتر در تاریخ تاریخ ۹ تیرماه امسال به مرخصی اعزام شد.

امیر ستاری رئوف در تاریخ ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۶ در جریان اعتراضات سراسری دی ماه توسط مأموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و بعد از یک روز به دادسرای تبریز و پس از آن به بند قرنطینه زندان تبریز منتقل شد. این شهروند پس از ۲۵ روز با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی در تاریخ ۱۶ خردادماه ۹۷ توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی” به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی عینا به تائید رسید.

امیر ستاری رئوف در تاریخ ۱۹ تیرماه ۹۷ جهت تحمل دوران محکومیت ۷ ماهه خود راهی زندان تبریز شد.