امام ‌جمعه مشهد: مردم گوشت ندارند بخورند؛ راه نجاتی بیابید

امام ‌جمعه مشهد، با بیان اینکه مردم گوشت ندارند بخورند، خطاب به وزرا و دولتی ها از آنها خواست که با مدیریتشان راه نجاتی پیدا کنند. به اعتقاد وی، مدیران دولتی با هر تکانی که به خود می‌دهند بیشتر شرایط را در قعر گرداب فرو می‌برند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، جمعه ۳ اسفند، احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد گفت: «مسؤولان چکار می‌کنند؟ بیش از چند ماه است مردم گرفتار گرانی و سختی در تأمین کالاهای اساسی و اولیه زندگی خود هستند».

وی افزود: «کار به مدیریت شما سپرده‌ شده است، مردم گوشت ندارند بخورند، شما هم هر تکانی به خود می‌دهید بیشتر شرایط را در قعر گرداب فرومی‌برید، ما می‌خواهیم مدیریت شما نجاتمان بدهد».

علم‌الهدی تصریح کرد: «اگر تشخیص ندارید و نمی‌توانید از دیگران کمک بگیرید، کشور ما مرکز استعداد و فکر و اندیشه روی کره زمین است، بگذارید دیگران هم در مدیریت و هم در طرح‌ها به شما کمک کنند، این مردم قرار است گام دوم را بردارند و نباید آن‌قدر گرفتار باشند».

امام جمعه مشهد اظهار کرد: «جناب وزیر می‌گوید گوسفند‌ها قاچاق می‌شوند، مگر مرز دست چه کسانی ‌است که قاچاق می‌کنند، مگر شما چشم ندارید؟ مگر امکانات و ستاد مبارزه با قاچاق ندارید؟ این ضعف تا این حد آن ‌هم در مملکتی که تا مردم شعار انتقام می‌دهند سپاهش سه‌ روزه انتقام می‌گیرد قابل ‌قبول نیست».

وی بیان کرد: «مسئولان باید احساس مسئولیت کنند و با یک حرکت جهادی مشکلات را حل کنند‌، ما مشکل لاینحل نداریم».

گفتنی است، قیمت گوشت طی ماههای اخیر در ایران، روند رو به رشدی گرفته است و مشخص نیست این افزایش قیمت چه زمانی فروکش خواهد کرد.

قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز که در هفته سوم آبان ماه ۱۳۹۷ حدود ۵۰ هزار تومان بود هفته به هفته روند صعودی به خود گرفت و در آذرماه به حدود ۷۰ هزار تومان رسید تا رکورد جدید برای خود ثبت کند و بی ثباتی در این بازار به اوج خود برسد همچنین قیمت هر کیلوگرم دام زنده نیز به دلیل کمبود در میادین به ۳۰ هزار تومان رسید.

فعالان این بخش، افزایش نرخ ارز و خروج غیرقانونی دام زنده از مرزهای غربی و جنوبی کشور را از جمله دلایل این افزایش قیمت عنوان می‌کنند.