امام جمعه موقت پشامگ به اطلاعات سپاه زاهدان احضار شد

امام جمعه موقت و خواهر زداده مولوی فضل الرحمان کوهی به اداره اطلاعات سپاه زاهدان احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کمپین فعالین بلوچ”، روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۹، حافظ اکرم کوهی امام جمعه‌ی موقت پشامگ و خواهر زاده مولانا فضل الرحمن کوهی به ” اداره اطلاعات سپاه زاهدان” احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، وی بیش از یک ساعت در این اداره مورد بازجویی قرار گرفته است و از وی در مورد “کارکنان، مدرسین و طلاب” مدرسه دینی انوارالحرمین پرس و جو شده است.

دو روز پیش نیز مولوی عبدالرئوف دشتی یکی دیگر از نزدیکان مولانا فضل الرحمن کوهی به اطلاعات سپاه زاهدان احضار و پس از چند ساعت بازجویی مجدد آزاد شده اشت.

پس از بازداشت مولانا کوهی در آذر ماه سال سال گذشته، فشارها بر نزدیکان وی و کارکنان مدرسه دینی انوارالحرمین پشامگ افزایش یافته است و سپاه با جلوگیری از ادامه کار ساختمانی این مرکز فرهنگی مدیر داخلی این مدرسه دینی را نیز تهدید کرده است.

گفتنی است که مولانا فضل الرحمن کوهی از روحانیون منتقد سیاست های جمهوری اسلامی است که از هفتم آذرماه در بازداشت به سر می برد.

بازداشت مولانا کوهی امام جمعه‌ی پشامک شهرستان سرباز با واکنش های شدید مردم و شخصیت های برجسته جامعه اهل سنت ایران مواجه شده و ائمه جمعه اهل سنت بارها با انتقاد از بازداشت مولانا کوهی خواهان آزادی وی شده اند.