الیوت: موشک‌های ایران را در صورت ورود به ونزوئلا منهدم می‌کنیم

الیوت آبرامز از انهدام محموله های موشکی دوربرد ایران به مقصد ونزوئلا از سوی آمریکا خبر داد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “رادیوفردا”، الیوت آبرامز، نماینده ایالات متحده در امور ایران و ونزوئلا،گفت: ارسال موشک‌های دوربرد ایران به ونزوئلا از نظر ایالات متحده قابل قبول نیست و نه آن را تحمل می‌کنیم و نه اجازه این کار را می‌دهیم».

آقای آبرامز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز گفته است: «ما برای متوقف کردن ارسال محموله موشک‌های دوربرد دست به هر اقدامی می‌زنیم و اگر این موشک‌ها وارد خاک ونزوئلا شوند در همان‌جا آن‌ها را منهدم خواهیم کرد».

بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل که مهلت پنج ساله داشت، ایران حق خرید و فروش تسلیحات را ندارد ولی جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که این ممنوعیت اکتبر امسال ملغی شده و تهران حق خود می‌داند که اسلحه خریداری کند یا بفروشد.

آمریکا هر دو کشور را تحریم کرده است و وزیران خارجه ایران و ونزوئلا هفتم مهرماه در تماسی ویدئویی خواستار «ایجاد اتحاد میان کشورهای تحریم شده علیه تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا» شدند.

نماینده آمریکا در امور ایران و ونزوئلا به فاکس‌نیوز گفته است: «ایران اعلام کرده که قصد دارد قراردادهای تسلیحاتی منعقد کند و ونزوئلا یک هدف روشن در این زمینه است زیرا این دو رژیم منفور در حال حاضر با هم ارتباط دارند».

آقای آبرامز افزود: «ونزوئلا در برابر بنزین دریافتی از ایران طلا می‌دهد و ایرانی‌ها در این کشور حضور دارند. اقتصاد ونزوئلا دچار فروپاشی شده است، در نتیجه هر شمش طلا که به ایران داده می‌شود ده‌ها هزار دلار ارزش دارد که مردم ونزوئلا برای دارو و غذا به آن احتیاج دارند».

آقای آبرامز در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد: «ایران برای حوثی‌ها موشک فرستاده است، لذا ما می‌دانیم که آن‌ها آماده، متمایل و قادر به ارسال این موشک‌ها به ونزوئلا و سایر خریداران بالقوه هستند».