الهام صمیمی فعال دانشجویی پس از احضار بازداشت شد

 الهام صمیمی، فعال دانشجویی دانشگاه تهران و دانشجوی رشته انسان شناسی، در پی احضار به دادسرای زندان اوین بازداشت شد. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “حقوق بشر در ایران”، روز دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، الهام صمیمی، فعال دانشجویی و دانشجوی رشته انسان شناسی دانشگاه تهران، در پی تهدید و احضار به شعبه بازپرسی دادسرای زندان اوین جهت بازجوئی بازداشت و به سلول انفرادی یکی از بندهای امنیتی در زندان اوین منتقل شد. پیش از این نیز محل سکونت این فعال دانشجوئی توسط ماموران امنیتی مورد تفتیش و وسایل او از سوی ماموران امنیتی ضبط شده بود. 

براساس اعلام شورای صنفی دانشجویان کشور: “الهام صمیمی که از زمان یورش نیروهای امنیتی، با تهدید خود و خانواده اش، چندین بار به خانه های امن واقع در خیابان لبافی نژاد تهران، احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود روز دوشنبه بازداشت شد‌. این بازداشت در حالی صورت گرفته که در پی مقاومت او برای مراجعه به مکان مورد نظر و ادامه ی بازجویی، شعبه بازپرسی با همراهی ضابط پرونده، اقدام به تهدید مکرر این فعال دانشجوئی و خانواده وی کردند که در نهایت با مراجعه الهام صمیمی به زندان اوین جهت بازجوئی بازداشت شد.”

پیش از این نیز در تاریخ ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی با یورش به منزل پدری الهام صمیمی پیش از تفتیش منزل برخی اقلام شخصی خانواده و مهمان های آنها از قبیل کتاب‌ها، گوشی های تلفن همراه، لپ تاپ و برخی اقلام شخصی دیگر را ضبط کردند.”