افزایش آمار مبتلایان به کرونا در تیم‌های لیگ برتر فوتبال ایران

با وجود اعلام رسمی فدراسیون فوتبال ایران درباره از سرگیری لیگ برتر، نمونه‌های مثبت کرونا برگزاری این مسابقات را با ابهام مواجه کرده است.

ستاد ملی کرونا و سازمان لیگ برتر دوم تیر را برای شروع دوباره مسابقات لیگ برتر و دسته اول فوتبال تعیین کرده‌اند. در آستانه آغاز تمرینات گروهی، بازیکنان تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان قرنطیه شدند، چهار بازیکن باشگاه تراکتور تبریز هم مشکوک به ابتلا به کرونا هستند. ستاد ملی مقابله با کرونا قرار است سه‌شنبه ششم خرداد در باره لغو یا ادامه برگزاری مسابقات تصمیم بگیرد.

حال در شرایطی که تیم‌های لیگ برتری به تازگی نخستین تست کرونا را از تیم‌های شان گرفته اند، مثبت شدن تست بازیکنان و عوامل برخی باشگاه ها، روی برگزاری تمرینات آن‌ها سایه انداخته است.

۲ بازیکن تیم فوتبال سپاهان اصفهان قبل از تست گیری از کل اعضای این تیم به کرونا مبتلا شدند که البته پس از بهبود شرایط شان، اکنون بدون مشکل تمرینات خود را در کنار سایر شاگردان امیر قلعه نویی پیگیری می‌کنند.

تست گیری از کلیه اعضای تیم سایپا مشخص کرد یک بازیکن این تیم به دلیل ابتلا به کرونا باید تحت تدابیر پزشکی و قرنطینه قرار بگیرد.

باشگاه تراکتور هم اعلام کرده تست چهار بازیکن این تیم مشکوک بوده و به همین دلیل برخی از شاگردان ساکت الهامی به او گفته اند از ترس شان در تمرینات شرکت نمی‌کنند. هرچند سرخ پوشان تبریزی به زودی در تست‌های تکمیلی شرکت می‌کنند، اما به نظر می‌رسد تا زمانیکه خیال شان از این موضوع راحت نشود، احتمال ضعیفی برای حضور آن‌ها در تمرینات وجود دارد.

خطرناک‌ترین وضعیت بین تیم‌های لیگ برتری را گل گهر سیرجان دارد. در این باشگاه ۶ بازیکن به کرونا مبتلا شده اند و همین امر سبب لغو تمرینات شاگردان مجید جلالی و تحت پایش قرار گرفتن سایر نفرات سیرجانی‌ها شده است.

همچنین ۲ عضو کادر تدارکات تیم فوتبال پرسپولیس تهران هم به دلیل کرونا گرفتن وارد قرنطینه شده اند. شایعاتی هم درباره ابتلای علی علیپور، مهاجم اول صدرنشین فعلی لیگ شنیده شد که البته این موضوع تکذیب شد.

در بین تیم‌های لیگ یکی هم تست ۳ بازیکن تیم هوادار مثبت شده است.

به گزارش سایت «ورزش سه» در جلسه‌‌ روز سه‌شنبه، فدراسیون فوتبال درباره برگزاری یا تعطیلی لیگ‌ برتر اعلام نظر خواهد کرد.