اعظم شیرافکن از بازداشت شدگان آبان ماه ۹۸ به حبس تعزیری محکوم شد

شعبه دادگاه انقلاب کرج، اعظم شیرافکن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ را به تحمل ۶ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “حقوق بشر در ایران”، اعظم شیرافکن فعال مدنی ساکن استان البرز که در روز سه شنبه ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۸، در جریان اعتراضات آبان سال گذشته بازداشت شده بود توسط شعبه دادگاه انقلاب کرج از بابت اتهام «اجتماع و تبانی از طریق تحریک مردم به قصد برهم زدن امنیت کشور» به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» هم به تحمل ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۸، ماموران امنیتی با هجوم به منزل شخصی خانم اعظم شیرافکن در تهران، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

نیروهای امنیتی هنگام بازداشت این فعال مدنی بخشی از وسایل شخصی وی از جمله لپ تاپ و گوشی تلفن همراه وی را ضبط کرده و با خود برده بودند.

اعظم شیرافکن پس از اتمام مراحل بازجویی و تحمل ۶ ماه بلاتکلیفی با تودیع قرار وثیقه۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان کچویی کرج آزاد شد.

شعبه دادگاه انقلاب کرج، اعظم شیرافکن را با اتهامات «اجتماع و تبانی از طریق تحریک مردم به قصد برهم زدن امنیت کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به تحمل ۶ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.