اعزام پزشکان چینی به کره شمالی در رابطه با وضع سلامتی کیم جونگ اون

به نوشته رویترز به نقل از منابع آگاه ، مقامات چین یک هیئت ویژه از جمله تعدادی از پزشکان را به پیونگ یانگ فرستادند تا با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی که ممکن است دارای مشکلاتی در رابطه با وضع سلامتی خود باشد، مشورت کنند.

 روزنامه Daily NK  ، چاپ کره جنوبی روز گذشته با استناد به منبع خود در کره شمالی گزارش داد که کیم جونگ اون در حال حاضر پس از عمل جراحی مربوط به قلب و عروق تحت معالجه قرار دارد.

خبرگزاری رویترز روز شنبه ششم اردیبهشت به نقل از چند منبع گزارش داد که هیاتی به ریاست یک عضو ارشد گروه بینالمللی حزب کمونیست چین، روز پنجشنبه چهارم اردیبهشت عازم کره شمالی شده است. این هیات وظیفه تنظیم مناسبات دو کشور را برعهده دارد.

پیشتر خبرگزاری یونهاپ با استناد به منابعی در دولت کره جنوبی  اعلام کرده بود خبر منتشره در اینباره که رهبر کره شمالی دارای مشکلات جدی در رابطه با وضع سلامتی خود است ، صحت ندارد. کارشناسان  اخبارمنتشره در مورد وضعیت سلامتی کیم جونگ اون را قابل اعتماد ندانستند و گفتند احتمال صحت شایعات مربوط به درگذشت وی که بعداً در اینترنت پخش شد اندک است.

همچنین گفته می شد رهبر کره شمالی هفته گذشته پیونگ یانگ را ترک کرد هکه به دلیل تراکم زیاد جمعیت، خطر ابتلا به کروناویروس وجود دارد. علاوه بر این، گفته می شود که کروناویروس در سیاستمداران نزدیک به وی مشاهده شده است.

طبق خبر منتشره  کیم جونگ اون برای محافظت از خود تصمیم گرفهت تا با یک قطار شخصی به منطقه تفریحی ساحلی در کره شمالی جایی که ویلای وی واقع شده است برود. همچنین مشخص شده است که یک مرکز درمانی خصوصی نیز در بخشی از اقامتگاه رهبر کره شمالی قرار دارد.