اعزام بهنام محجوبی، درویش گنابادی در پی وخامت وضعیت جسمانی به بیمارستان

بهنام محجوبی نظام آبادی، درویش گنابادی محبوس در اندرزگاه ۸ زندان اوین در پی وخامت حال بصورت اورژانسی به بیمارستان رازی تهران اعزام شد. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “حقوق بشر در ایران”، امروز یکشنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی نظام آبادی، زندانی عقیدتی و درویش گنابادی محبوس در اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین بر اثر بی توجهی مسئولان زندان اوین به بیمارستان رازی تهران اعزام شد. بهنام محجوبی، در حالی تحمل حبس تعزیری ۲ ساله خود است. 

به نقل از یک منبع مطلع در گفتگو با حقوق بشر در ایران: “بهنام محجوبی از روز اول حبس با توجه به تاکیدات بسیار از سوی پزشک متخصص اعلام شده بود که قادر به تحمل حبس نیست و مدارک کاملی از شرح بیماری مغز و اعصاب و تشنج این زندانی عقیدتی برای مسئولان قضائی و امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی ارسال کردند اما در عین بی توجهی مسئولان قضائی و دادستانی این درویش گنابادی برای تحمل حبس بازداشت و پس از انتقال به زندان اوین برای تحمل حبس در پی محرومیت از چکاب هفتگی برای کنترل بیماری با علائم هشدار دهنده حاد از قبیل بی حسی دست چپ و تشنج های چندین باره در طی شبانه روز مواجه شد.”

حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۹، با انتشار گزارشی، محرومیت این درویش گنابادی از حق درمان و وضعیت جسمانی وی را اطلاع رسانی کرده بود.