اعدام دو زندانی؛ در اصفهان و مراغه

یک زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر و یک زندانی دیگر که با اتهام قتل عمد به اعدام (قصاص نفس) محکوم شده بود در زندان مرکزی اصفهان اعدام شدند. یک زندانی دیگر نیز با اتهام قتل عمد در زندان مراغه اعدام شد.

به گزارش شبکه آزادی به نقل از “سازمان حقوق بشر ایران”، صبح روز سه‌شنبه ۲۴ مهر ماه، حکم اعدام دو زندانی در زندان مرکزی اصفهان به اجرا درآمد. اولین زندانی که هویتش “مولود شاه‌حسینی” ۲۹ ساله اهل دیواندره احراز شده، با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود. وی طی روزهای گذشته از زندان نجف آباد اصفهان جهت اجرای حکم به زندان مرکزی اصفهان منتقل شده بود.

یک منبع مطلع در خصوص پرونده وی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “مولود شاه‌حسینی سال ۹۳ با ۴ کیلو شیشه و یک کیلو و ۸۰۰ گرم شیره تریاک دستگیر و در دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود. وی در پرونده دیگری به اتهام قتل عمد نیز به اعدام (قصاص نفس) محکوم شده بود و حکم قصاص در مورد وی اجرا شده است.

مشخص نیست که چرا حکم اعدام وی طبق اصلاحات جدید قانون مبارزه با مواد مخدر به زندان تبدیل نشده است.

هویت دیگر زندانی که در این روز حکم اعدامش در زندان مرکزی اصفهان به اجرا درآمد، “بهروز انصاری‌لنجان” احراز شده است. وی اهل شهرستان لنجان اصفهان بود و در سال ۱۳۹۴ به اتهام قتل عمد بازداشت و در دادگاه عمومی به اعدام محکوم شده بود.

یک منبع مطلع در خصوص پرونده وی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “بهروز به اتهام قتل یک نفر به نام مجید به اعدام محکوم شد. آنها یک زمین معامله کرده بودند و مجید ۷ میلیون تومان به بهروز بدهکار بود و همین باعث یک درگیری بین این دو نفر شد که متاسفانه مجید در این درگیری کشته شد.”

همچنین یک زندانی دیگر صبح روز یکشنبه ۲۲ مهر ماه در زندان مراغه (آذربایجان شرقی) اعدام شد. این زندانی که هویتش “اصلان شیرانی” ۳۳ ساله و اهل شهرستان میاندوآب احراز شده است، به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود.

یک منبع مطلع در خصوص این زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “اصلان تابستان ۹۴ در مراغه بازداشت شده بود و در دادگاه همان شهر به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شد. او با شخصی به نام حاتم در کار ساخت و ساز آپارتمان بود، اصلان گفته بود که ۴۵ ملیون تومان من را بالا کشیده و پای حساب و کتاب که نشسته بودند به نتیجه نرسیدند دعوایشان شده بود و اصلان هم دوستش را [در طی نزاع] به قتل رساند.”

اعدام هیچ یک از این زندانیان تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلام نشده است.