اعتصاب غذای مجدد سهیل عربی, زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ

امروز شنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۳۹۹, سهیل عربی, زندانی سیاسی محبوس در تیپ ۳ زندان تهران بزرگ در اعتراض به عدم تحقق وعده های مسئولان این زندان و مسئولان قضائی و امنیتی برای اعزام وی به مرکز درمانی و محرومیت وی از حق دادرسی عادلانه و سایر حقوق زندانیان دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۳۹۹, سهیل عربی, زندانی سیاسی محبوس در تیپ ۳ زندان تهران بزرگ که از بیماری هیدروسل « جمع شدگی آب در بیضه », رنج می برد پس از عدم تحقق وعده های مسئولان قضائی و امنیتی برای اعزام وی به مرکز درمانی و همچنین تداوم محرومیت وی از اعطای مرخصی و آزادی مشروط مجددا دست به اعتصاب غذا زد. سهیل عربی از زمان بازداشت در آبان ماه سال ۱۳۹۲ تا به امروز از حق دادرسی عادلانه, حق مرخصی و حتی حق درمان هم محروم بوده. بسیاری از زندانیان محبوس در زندانها به دلیل زندگی جمعی و عدم دسترسی به اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده از حق اعطای مرخصی محروم هستند.

به نقل از یک منبع مطلع ضمن اعلام این خبر گفت: “سهیل عربی به هیچ جرمی مرتکب نشده و بعنوان یک شهروند خبرنگار وظیفه بیان واقعیت و انعکاس مشکلات شهروندان است و به بی عدالتی و نقض حقوق بشر در ایران اعتراض کرده و در دوران بازجوئی با ضرب و شتم از وی اعتراف گرفته شد و در طی دوران دادرسی از حق دسترسی به وکیل محروم بود در بند۱الف, قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و از ناحیه بیضه دچار بیماری ترومای بلانت « له شدگی بیضه » شد و پس از گذشت نزدیک به ۱ سال از حق درمان محروم شده و از درد شدید رنج میبرد”.

این منبع مطلع همچنین گفت: “سهیل عربی از زمان بازداشت از حق هرگونه مرخصی محروم بوده و در طی این مدت از دیدار با تنها فرزند خود محروم شده و در طی این سالها علیرغم نامه نگاریها و درخواستهای مکرر برای اعطای مرخصی اما چیزی جز وعده بدون عمل نسیب وی نشد. سهیل عربی از زمان آخرین اعتصاب غذای خود که اعلام شده بود به آن پایان داده بود فقط با سرم خوراکی خود را سر پا نگه داشته و در طی آن دوران به کمای قندی رفته بود و همه این اعتراضات از سوی سهیل عربی برای اعطای مرخصی و حق درمانش بوده است”.

لازم به ذکر است, در تاریخ ۷ فروردین ماه ۱۳۹۹, سهیل عربی, زندانی سیاسی محبوس در تیپ ۳ زندان تهران بزرگ در دوازدهمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود بسر می برد در پی وعده پی گیری خواسته های وی که شامل اعزام وی به مرکز درمانی تخصصی و همچنین تائید آزادی مشروط وی از سوی مسولان زندان بزرگ, به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.