اعتصاب رانندگان خودروهای پسماند شهرداری ارومیه

رانندگان خودروهای مدیریت پسماند شهرداری ارومیه امروز سه شنبه  ۷ خرداد ۹۸ در اعتراض به حقوق های معوقه خود، دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری به عنوان یکی از سازمان‌هایی است که رابطه مستقیم با حیات و زندگی سالم مردم دارد چرا که برای داشتن زندگی سالم و به دور از هرگونه آلودگی جمع‌آوری زباله‌های عفونی و غیر عفونی از اصول مهمی است که باید رعایت شود.

پیشتر رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه در مصاحبه‌ای گفته بود: روزانه به طور میانگین ۵۰۰ تن زباله در این شهر تولید می شود که با فرهنگ سازی تفکیک از مبدا و سلسله اقدامات فرهنگسراهای شهرداری و دفاتر تسهیل گری ارومیه امکان کاهش ان تا یک سوم موجود وجود دارد.

قابل ذکر که رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با اشاره به  اینکه برای دفن زباله ها زمینی به مساحت ۸۰ هکتار در نظر گرفته شده است افزود: زباله های شهر ارومیه، دهیاری و شهرهای سرو، سیلوانا، نوشین شهر و قوشچی در محلی به نام سایت نازلو به صورت مکانیزه و با ماشین آلات مختلف حمل و دفن می شوند.

هزینه  جمع آوری، حمل و دفن زباله های شهری حدود  ۳ میلیارد و ۲۰۰ تا ۳ میلیارد و ۵۰۰ ملیون تومان هزینه در ماه دارد بنابراین در سال افزون بر ۴۲  میلیارد تومان در این زمینه مصرف می شود.