دور دوم اعتصاب کامیون‌داران در ایران از روز دوشنبه، اول مرداد آغاز شده و کماکان ادامه دارد. رانندگان کامیون به نداشتن بیمه تکمیلی، افزایش قیمت قطعات یدکی، بالا بودن حق کمیسیون و عوارض جاده‌ای اعتراض دارند.

به گزارش «شبکه آزادی» کامیون‌داران در خرداد امسال دست به اعتراض و اعتصاب سراسری زدند که باعث افزایش ۲۰ درصدی کرایه بار شد. رانندگان علاوه بر افزایش کرایه بار خواسته‌های صنفی دیگری هم داشتند ولی با وعده مسئولان به اعتصاب پایان دادند؛ اما با گذشت بیش از یک ماه این وعده‌ها محقق نشد تا بار دیگر رانندگان کامیون دست از کار بکشند و در جاده‌ها تحصن کنند.

تصاویر و فیلم‌های منتشرشده در فضای مجازی نشان می‌دهد رانندگان با پارک کردن کامیون، تانکر و تریلی‌های خود در کنار جاده‌ها و شاهراه‌های کشور، اعتراض مدنی خود را به نمایش گذاشته‌اند. گزارش‌ها حاکی از این است که شماری از رانندگان در مشهد، بندرعباس، سبزوار، زاهدان و پایانه‌های بار در یزد و پایانه بار امیرکبیر اصفهان نیز روز سه‌شنبه دست از کار کشیده‌اند. در همین ارتباط، ‌کانال تلگرامی اتحادیه آزاد کارگران ایران گزارش داده است که کامیون‌داران روز سه‌شنبه در فرخ‌شهر، در استان چهارمحال و بختیاری، مرند، قزوین و اصفهان با دست زدن به اعتصاب، از بارگیری خودداری کردند.

اعتصاب رانندگان کامیون و تانکرهای حمل سوخت باعث ایجاد صف‌های طولانی در پمپ‌بنزین‌های شهرهای بزرگ شده است. اعتصاب کامیون‌داران باعث شده برخی کارخانه‌های بزرگ در تأمین مواد اولیه و حمل محصولات خود دچار مشکل شوند و نسبت به شرایط پیش‌آمده به شدت از دولت انتقاد کنند.

تهدید و ترغیب رانندگان برای پایان دادن به اعتصاب

حکومت که یکی از نقطه‌ضعف‌های خود را اعتصاب اصناف می‌داند، طی چند روز گذشته به ترفندهای مختلفی متوسل شده است تا اعتصاب رانندگان را بشکند؛ تهدید و ترغیب کامیون‌داران از جمله این ترفندها بوده است. احمد رحمانیان، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس روز دوشنبه نسبت به برخورد دستگاه قضا با «سوءاستفاده کنندگان از اعتراضات رانندگان» هشدار داد و گفت که «سوءاستفاده کنندگان از اعتراض‌های رانندگان اگر بخواهند در جاده‌های فارس ناامنی ایجاد کنند، شناسایی و با آن‌ها برخورد می‌شود.»

از سوی دیگر برای ترغیب رانندگان به شکستن اعتصاب، طی دو روز گذشته در دو شهر یزد و مشهد لاستیک‌های ارزان بین رانندگان توزیع شده است. رئیس صنف لاستیک استان یزد روز یکشنبه ۳۱ تیر، به خبرگزاری صداوسیما، متعلق به رادیو و تلویزیون دولتی ایران گفته است که آغاز توزیع حواله لاستیک با یک‌چهارم قیمت بازار آزاد بین کامیون‌داران در یزد توزیع می‌شود.

عوارض جاده‌ای یا باج؟

یک فعال کارگری با اشاره به کم‌سابقه بودن دو دوره اعتصاب کامیون‌داران به «شبکه آزادی» می‌گوید: «طی ۴۰ سال گذشته تاکنون در هیچ صنفی شاهد چنین اعتصاب سازمان‌یافته‌ای نبوده‌ایم. رانندگان کامیون ثابت کردند که اصناف می‌توانند برای احیای حقوق خود دست‌به‌دست هم بدهند و با اتحاد به خواسته‌های قانونی خود برسند.»

احمد رئیسی با بیان اینکه رانندگان کامیون از زحمتکش‌ترین اقشار جامعه هستند و شغل پیچیده و سختی دارند، ادامه می‌دهد: «رانندگان ایرانی هم‌اکنون با مشکلات زیادی روبرو هستند؛ از هزینه سرسام‌آور تعمیرات گرفته تا قیمت بالای لاستیک و باج‌هایی که تحت عنوان عوارض در جاده‌ها باید بپردازند. این انصاف نیست که رانندگان با همه دشواری‌هایی که دارند، زیر چرخ‌های اقتصاد ورشکسته کشور خرد شوند. البته امروزه همه اصناف و مردم تحت‌فشار هستند؛ بنابراین اعتراض و اعتصاب حق قانونی و انسانی هرکسی است.»

سرکوب اعتصاب‌های مردم

اعتصاب کامیون‌داران در ایران در حالی است که فعالان مدنی بر این باورند یکی از راه‌های تحت‌فشار گذاشتن جمهوری اسلامی برای تن دادن به خواسته‌های مردم اعتصاب‌های سراسری است. آن‌ها اعتصاب‌های سال ۱۳۵۷ را که منجر به عقب‌نشینی رژیم پهلوی و تسهیل سقوط آن شد، مثال می‌زنند. با این همه، تجربه نشان داده است رژیم ایران اغلب اعتراض‌ها و اعتصاب‌های صنفی را با برخوردهای امنیتی و قضایی سرکوب می‌کند.

پیش از این، کارگران، معلمان، دانشجویان و برخی اصناف دیگر به دلیل مشکلات و مسائل صنفی خود دست به اعتصاب و اعتراض‌هایی زدند که با برخورد تند حکومت روبرو شدند. نهادهای حقوق بشری و فعالان مدنی همواره این سرکوب‌ها را محکوم کرده‌اند و از جمهوری اسلامی خواسته‌اند که به آزادی و حق اعتصاب و اعتراضِ اصناف احترام بگذارد.

 

مجتبی احمدی