اسماعیل رشیدی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد

 اسماعیل رشیدی، زندانی سنی مذهب روز دوشنبه ۱۸ فروردین با اعمال بخشنامه جدید رئیس قوه قضاییه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. این آزادی زودهنگام به مناسبت عید نوروز و تحت عنوان عفو به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا در کشور صورت گرفته است. زندانیان سیاسی که بیش از ۵ سال محکومیت دارند شامل این عفو نمی‌شوند.

به گزارش تلویزون آزادی به نقل از هرانا روز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹، اسماعیل رشیدی، زندانی سنی مذهب با اعمال بخشنامه جدید رئیس قوه قضاییه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد

اسماعیل رشیدی در تاریخ ۳ شهریورماه ۱۳۹۵ توسط ماموران اداره اطلاعات بوشهر بازداشت و توسط دادگاه انقلاب این شهر از بابت اتهام “عضویت در یکی از جمعیت‌های معارض نظام” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. وی نهایتا در تاریخ ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۶ به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود.

اسماعیل رشیدی، فرزند عیسی، متولد ۱۳۷۴ و اهل شهر نخل تقی در استان بوشهر است.

آزادی زودهنگام آقای رشیدی به مناسبت عید نوروز و تحت عنوان عفو به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا در کشور صورت گرفته است. پیشتر رئیس قوه قضاییه طی نامه ای خطاب به آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، علاوه بر مناسبت فرا رسیدن عید نوروز با اشاره به بحران شیوع ویروس کرونا، خواهان اعطای «عفو» به بخشی از زندانیان کشور، شده بود که این درخواست با موافقت آقای خامنه ای اجابت شد. زندانیان سیاسی که بیش از ۵ سال محکومیت دارند شامل این عفو نمی‌شوند.