اسماعیل بخشی با قرار وثیقه آزاد شد

فرزانه زیلابی وکیل مدافع اسماعیل بخشی فعال کارگری که در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت شده بود، از آزادی موکلش با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی خبر داد.

به گزارش شبکه آزادی به نقل از  هرانا، فرزانه زیلابی اظهار کرد: “اسماعیل بخشی یکی از فعالان کارگری بازداشتی شرکت نیشکر هفت‌تپه امروز چهارشنبه ۲۱ آذرماه ۱۳۹۷ با تودیع وثیقه به میزان ۴۰۰ میلیون تومان آزاد شد”.

وکیل مدافع اسماعیل بخشی در خصوص اتهامات مطرح در رابطه با موکلش گفت: “در مجموع ایشان سه اتهام داشتند که دو اتهام وی در شعبه اول دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شوش مطرح شده بود که یکی اخلال در نظم عمومی بوده و اتهام دیگر  مبنی بر اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی بوده است”.

وی گفت: “اتهام دیگری که در شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز مطرح می‌باشد مشارکت در تشکیل گروه برای بر هم زدن امنیت ملی بوده است”.

گفتنی است که اسماعیل بخشی فعال کارگری و سپیده قلیان فعال مدنی در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه بازداشت شده بودند.

سپیده قلیان نیز با گذشت بیست و چهار روز از زمان بازداشت همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

لازم به اشاره است که میثم آل مهدی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که ساعت ۱۴ ظهر دیروز (سه شنبه) در مقابل منزل خود بازداشت شده بود، نیز صبح امروز آزاد شد.

همچنین علی نجاتی، عضو سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه نیز با گذشت سیزده روز از زمان بازداشت که با ضرب و شتم همراه بوده است کماکان در بازداشت و بی‌خبری به‌سر می‌‌برد.

لازم به اشاره است که روز چهارشنبه ۱۴ آذرماه دستکم ۱۰ تن از کارگران معترض شرکت فولاد به اداره اطلاعات اهواز احضار و تهدید شده بودند که در صورت ادامه تجمعات برخورد جدی‌تری با آنها صورت خواهد گرفت.

خواسته اصلی کارگران ”لغو خصوصی سازی، واگذاری شرکت به بخش دولتی، آزادی کارگران زندانی و پرداخت دستمزدهای معوقه” است.