احضار و تهدید خانواده امیرحسین مرادی از سوی وزارت اطلاعات

در پی خودکشی محمد مرادی، پدر امیرحسین مرادی، از بازداشتی های معترضان آبانماه ۹۸، ستاد خبری وزارت اطلاعات پس از احضار خانواده این زندانی سیاسی آنها را تهدید کرد. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “حقوق بشر در ایران”، امروز دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹، مادر و برادر امیرحسین مرادی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام و از معترضان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸، به ستاد خبری وزارت اطلاعات احضار و تهدید به بازداشت شدند. این احضار در پی خودکشی محمد مرادی، پدر این خانواده صورت گرفته است. 

براساس اعلام منابع خبری مطلع در گفتگو با حقوق بشر در ایران: “ماموران وزارت اطلاعات پس از احضار این خانواده آنها را تهدید کردند تا با هیچ رسانه ای در مورد وضعیت امیرحسین مرادی و دلیل خودکشی محمد مرادی، پدر این زندانی سیاسی مصاحبه نکنند و در غیر این صورت هر دو نفر آنها بازداشت خواهند شد.” 

لازم به ذکر است، در ساعات اولیه صبح امروز دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹، در پی فشارهای روحی و روانی شدید به خانواده امیرحسین مرادی، از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ که به اعدام محکوم شده محمد مرادی، پدر این زندانی سیاسی و متولد: ۱۳۳۲ – تهران، پس از مصرف بیش از ۱۵ عدد قرص متادون خودکشی کرد.