احضار و بازداشت اعضای گروه موسیقی بانوان “گلاریس” کرمانشاه

دو عضور گروه گروه موسیقی بانوان “گلاریس” کرمانشاه به پلیس امنیت این شهرستان احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کُردپا”، روز شنبه ۲۷ دی‌ماه، نازنین اتابکی و نسترن یزدانی‌پور دو عضو گروه موسیقی بانوان “گلاریس” کرمانشاه، پس از احضار به پلیس امنیت کرمانشاه بازداشت و به مدت چند ساعت مورد بازجویی قرار گرفتند.

این دو عضو تک‌خوان گروه موسیقی بانوان “گلاریس” کرمانشاه پس از اتمام بازجویی با قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی به شیوه موقت آزاد شدند.

طی روزهای اخیر نیز، ملیحه مرادی، نسترن یزدانی‌پور، نازنین اتابکی، سمیرا فرحناکی و الهام یزدانی‌پور از اعضای گروه موسیقی بانوان “گلاریس” کرمانشاه چندین بار به پلیس امنیت کرمانشاه احضار و از آنان تعهد کتبی اخذ شده است.

پلیس امنیت کرمانشاه از اعضای گروه موسیقی بانوان “گلاریس” کرمانشاه تعهد گرفته که دیگر در کلیپ‌های تبلیغاتی شرکت نکنند.

روز یکشنبه  ۲۸ دی‌ماه، حسن حیدری، رئیس پلیس امنیت کرمانشاه بدون اشاره به نام گروه موسیقی بانوان “گلاریس” از بازداشت دو زن به دلیل “خواندن ترانه به سفارش یکی از واحدهای صنفی و با هدف تبلیغات توسط یکی از کانون‌های تبلیغاتی شهر کرمانشاه” خبر داده بود.

سال گذشته، مرجان کرمجانی، یکی دیگر از اعضای گروه موسیقی “گلاریس” توسط نهادهای امنیتی در کرمانشاه ممنوع‌الفعالیت شده است.

گروه موسیقی بانوان “گلاریس” در سال ٩۶ در کرمانشاه تأسیس و در زمینه موسیقی فلکلور و سنتی فعالیت دارد و تاکنون چندین کنسرت را در سلیمانیه، کفری، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه برگزار کرده است.