احضار سیروس عباسی و فریده ویسی به شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج

سیروس عباسی و فریده ویسی دو فعال مدنی اهل شهر دهگلان به شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج احضار شدند.

به گزارش تلویزیون آزادی، روز پنج شنبه ۸ آبانماه ۹۹، سیروس عباسی در صفحه اینستاگرامش از احضار خود و همسرش فریده ویسی به شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج در تاریخ ۱۲ آبان ۹۹ خبر داد.

آقای عباسی در صفحه اینستاگرام شخصی خود با انتشار برگه احضاریه نوشت: ازطرف شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج من و همسرم احضار شده‌ایم تا در تاریخ ۱۲ آبان ۹۹ درجلسه دوم و پایانی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی ، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری و چند اتهام دیگر!!! حضور داشته باشیم.

او از احضار برادرش در جلسه قبلی دادگاه نوشت: گفتنی است جلسە اول دادگاە در تاریخ ۲۹ تیر ۹۹ برگزار شد که در آن جلسه برادرم آزاد عباسی هم احضار شده بود.

روز یکشنبه ۲۹ تیرماه، اولین جلسه رسیدگی به پرونده سیروس عباسی، فریده ویسی و آزاد عباسی در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی “سعیدی” برگزار شد.

دادگاه انقلاب سنندج این سه فعال مدنی را به “فعالیت تبلیغی علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی” متهم کرده بود.

جلسه رسیدگی به پرونده این سه فعال مدنی به دلیل تعدد اتهامات به جلسه‌ای دیگر موکول شده بود.

روز سه‌شنبه ۲۴ دی‌ماه ٩٨، نیروهای امنیتی به مرکز آموزشی “زانست” یورش بردند و سیروس عباسی و فریده ویسی را بدون ارائه مجوز قانونی بازداشت کرده بودند.

پس از بازداشت سیروس عباسی و همسرش، آزاد عباسی هنگام پیگیری وضعیت برادر و همسرش به‌ اداره‌ اطلاعات دهگلان مراجعه که‌ با برخورد شدید مأموران امنیتی روبرو و پس از آن بازداشت شد.