ابراهیم فیروزی با تودیع قرار وثیقه از زندان زاهدان آزاد شد

ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی تبعیدی، با تودیع قرار وثیقه از زندان زاهدان آزاد شد.

 به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا، روز شنبه ۹ اسفندماه، ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی تبعیدی، با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی، از زندان زاهدان آزاد شد.

ابراهیم فیروزی در تاریخ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹، طی ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سرباز احضار و روز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه، پس از حضور در دادسرا و تعیین قرار وثیقه، به دلیل عدم توانایی در پرداخت آن بازداشت و به زندان چابهار منتقل و چند روز بعد به زندان زاهدان انتقال یافت.

ابراهیم فیروزی در جریان اعتراضات آبان ۱۳۹۷ از زحمتکشان و معترضان حمایت کرد و اکنون نیز در استانی دوران تبعید را می‌گذارند که مردم آن از فقر و تنگدستی مجبور به سوخت‌بری می‌شوند. در روزهای اخیر اعتراضات در سراوان به کشتن سوخت‌بران توسط نیروهای سپاه پاسداران وضعیت این استان را ملتهب کرده است.

ابراهیم فیروزی، ۱۳ بهمن ماه ۹۹، با انتشار یک ویدئو در اینستاگرامش اعلام کرد وزارت اطلاعات بار دیگر علیه او اقدام به «پرونده‌سازی» کرده و بدون ارائه مستندات وی را متهم به «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» کرده‌اند.
وی در این پیام ویدئویی گفت «هراسی ندارد که دوباره برای گفتن حقایق به زندان برگردانده شود چرا که گذشته نشان داده وزارت اطلاعات از این افشاگری‌ها روی خوش نشان نمی‌دهد ولی وی حاضر است برای عدالت‌خواهی به زندان بازگردد.»

آقای فیروزی در مهرماه سال جاری نیز به دادسرای راسک احضار و پس از برگزاری جلسه دادگاه در تاریخ ۶ مهر سال جاری از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

این نوکیش مسیحی از تاریخ ۱ آذرماه سال ۹۸، پس از ۷ سال تحمل حبس، به منظور سپری کردن حکم ۲ سال تبعید خود، به شهرستان راسک مراجعه و خود را معرفی کرد.