ابتلای ۴۵ زندانی سنی مذهب در زندان رجایی شهر کرج به بیماری کرونا

۴۵ تن از زندانیان سنی مذهب در سالن ۱۱ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، ۴۵ تن از زندانیان سنی مذهب در سالن ۱۱ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. از میان این افراد ۶ تن به سلول‌های انفرادی بند امن این زندان منتقل شده‌اند. یک زندانی نیز در بند ۱۲ این زندان به کرونا مبتلا شده و طی هفته گذشته به بند امن منتقل شده است. به این ترتیب زندانیان سیاسی محبوس در این زندان و ۷۵ زندانی محبوس در سالن ۱۲ در خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

پزشک بهداری زندان ابتلای تمامی زندانیان محبوس در این سالن را تایید کرده است اما از میان این افراد تنها ۶ تن از زندانیان که وضعیت وخیم تری داشتند به سلول‌های انفرادی بند امن زندان رجایی شهر کرج منتقل شده‌اند. به این ترتیب ۲۳ زندانی سیاسی محبوس در این زندان و ۷۵ زندانی محبوس در سالن ۱۲ که در محیطی مشترک به سر می برند در خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

از سوی دیگر گفته می‌شود یک زندانی در بند ۱۲ این زندان که “وکیل بند” است، نیز به کرونا مبتلا شده و طی هفته گذشته به بند امن این زندان منتقل شده است.

در این زندان شماری از زندانیان سیاسی دیگر از جمله، آرش صادقی مبتلا به نوع بدخیم سرطان استخوان به نام کندروسارکوما و افشین بایمانی و ابوالقاسم فولادوند مبتلا به بیماری قلبی مدت محکومیت خود را سپری می‌کنند؛ همین امر جان آنان را در صورت ابتلا به بیماری کرونا بیش از دیگران در معرض خطر قرار خواهد داد.

یک منبع مطلع از شرایط این زندانیان در این خصوص به هرانا گفت: “زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر از تاریخ ۲ اسفندماه ۹۸ تا خردادماه امسال به دلیل کرونا امکان ملاقات نداشتند. زندانیان سیاسی محبوس در سالن ۱۰ بند ۴ کماکان برای حفاظت از خانواده‌ها حاضر به ملاقات نیستند. اما متاسفانه پس از خردادماه ملاقات‌ها برقرار شد و احتمالا این ویروس از طریق ملاقات شرعی برخی زندانیان به سالن ۱۱ وارد شده است. به علاوه اینکه بعضی از زندانیان حاضر به رعایت پروتکل های بهداشتی نیستند و مسئولین زندان هم سخت گیری و نظارتی بر این مسئله ندارند!”