ابتلای رئیس و مسئولان زندان ارومیه به ویروس کرونا

شماری از مسئولان زندان ارومیه ازجمله امیر سهرابی، رئیس زندان، آذرنیا، مسئول حفاظت و دکتر مقصودی، رئیس بهداری این زندان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. باوجود شیوع ویروس کرونا در زندان ارومیه، زندانیان جدید کماکان بدون رعایت تدابیر دوره قرنطینه به بند عمومی منتقل می‌شوند. هرانا تیرماه امسال با انتشار گزارشی از وضعیت زندان ارومیه نسبت به احتمال شیوع کرونا در میان زندانیان محبوس در این زندان هشدار داده بود.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا، امیر سهرابی، رئیس زندان ارومیه و شماری دیگر از مسئولان این زندان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

دکتر مقصودی، رئیس بهداری و آذرنیا، مسئول حفاظت زندان ارومیه نیز به کرونا مبتلا شده و تحت درمان قرار دارند.

باوجود شیوع ویروس کرونا در زندان، زندانیان جدید کماکان بدون رعایت تدابیر دوره قرنطینه و تنها پس از ۲ روز به بند عمومی منتقل می‌شوند.

سازمان عفو بین‌الملل چندی پیش اعلام کرد نسخه‌هایی از چهار نامه را رویت کرده که از طرف مقامات سازمان زندان‌ها که زیر نظر قو قضائیه فعالیت می‌کند، به وزارت بهداشت نوشته شده و زنگ خطر را درباره کمبود شدید تجهیزات حفاظتی شخصی، مواد ضدعفونی کننده و تجهیزات و لوازم پزشکی کلیدی به صدا درآورده است. وزارت بهداشت این درخواست‌ها را بی‌پاسخ گذاشته و زندان‌های ایران همچنان در مقابل شیوع بیماری‌های واگیردار به شکلی فاجعه‌باری فاقد تجهیزات الزامی است.

این درحالی است که اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها، فروردین امسال در خصوص حفظ سلامت زندانیان مدعی شد که “ایران باید به عنوان مبتکر حمایت از حقوق زندانیان در دنیا شناخته شود”.