آیناز زارع پس از اتمام دوران حبس آزاد شد

آیناز زارع، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان مرکزی ارومیه پس از اتمام دوران محکومیت حبس تعزیری خود آزاد شد.

به گزارش شبکه آزادی به نقل از کردپا، روز پنج‌شنبه ششم آذرماه، آیناز زارع، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان ارومیه پس از ١۵ ماه حبس آزاد شد.

به گفته یک منبع آگاه، این زندانی سیاسی پس از اعتراض به حکم صادره دادگاه بدوی، حکم وی در دادگاه تجدیدنظر ارومیه به یکسال حبس کاهش یافته بود.

این منبع آگاه از زندان ارومیه اظهارداشت: با احتساب ایام بازداشت قبلی این زندانی سیاسی با پایان دوران محکومیت از زندان آزاد شده است.

روز دوشنبه بیست و ششم آبان‌ماه، شعبه یک دادگاه کیفری یک ویژه اطفال و نوجوانان ارومیه این زندانی سیاسی را به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران” به پنج سال حبس محکوم کرده بود.

آیناز زارع در زمان بازداشت زیر ١٨ سال سن داشته و طی مدت بازداشت از “دسترسی به وکیل” محروم بوده است.

آیناز زارع و مادرش شهناز صادقی‌فر اهل ارومیه به مدت سه سال عضو یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران بوده‌اند و شهریورماه ٩٨ پس از دریافت امان نامه از مرز بانه به ایران بازگشته و سپس توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

این دو شهروند پس از بازداشت به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل و به مدت دو ماه تحت بازجویی بوده‌اند.

آبان‌ماه ٩٨، شهناز صادقی‌فر و آیناز زارع پس از اتمام بازجویی به بند زنان زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بودند.

مردادماه سال جاری، شهناز صادقی‌فر از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی “شیخلو” به اتهام “عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران” به پانزده سال زندان محکوم شده بود.