آمریکا ۳۹ شخص و نهاد سوریه را تحریم کرد

 آمریکا برای توقف جنگ‌افروزی و کشتار غیرنظامیان، ۳۹ شخص حقیقی و حقوقی سوریه، از جمله بشار اسد و همسرش اسما، را تحریم کرد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، اعلام کرد طبق قانون سزار (قیصر)، آمریکا برای توقف جنگ‌افروزی و کشتار غیرنظامیان، تحریم‌هایی را علیه ۳۹ شخص حقیقی و حقوقی سوریه، از جمله بشار اسد و همسرش اسما، اعمال می‌کند.

پمپئو افزود: «ما تا زمانی که اسد و رژیم او جلوی جنگ بی‌رحمانه غیرلازم علیه مردم سوریه را بگیرد و دولت سوریه با یک راه حل سیاسی برای تنش‌ها موافقت کند، توقف نخواهیم کرد.»

وزیر خارجه آمریکا گفت: «ما بشار اسد، معمار این رنج [مردم سوریه]، و همسرش اسما اسد … و نیز محمد حمشو، تامین‌کننده مالی این جنایات، و گروه شبه‌نظامی ایرانی لشکر فاطمیون را … تحریم می‌کنیم. ما همچنین ماهر اسد، لشکر چهارم ارتش عربی سوریه و کادر فرماندهی آن یعنی غسان البلال و سامر الدانا، را تحریم می‌کنیم.»

این بیانیه می‌افزاید که بشری اسد، منال اسد، احمد صابر حمشو، عمرو حمشو، علی حمشو، رانیا الدباس، و سمیه حمشو هم در فهرست تحریم‌‌شدگان قرار گرفتند.

قانون سزار نام خود را از یک خبرنگار عکاس با همین نام (به عربی: قیصر)، که با عکس‌های خود هزاران کشتار غیرنظامیان در سوریه را ثبت کرد و نشان داد، گرفته است.