آمار قربانیان کرونا به ۱۵ نفر رسید

رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت، امروز سه شنبه ۶ اسفند، اعلام کرد که تا کنون ٩۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت از جملۀ آنها محسوب می‌شود. بر اساس همین گزارش ١۵ نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. دو مورد از تلفات اخیر ناشی از ویروس کرونا در شهرستان ساوه و یک مورد در استان البرز بوده است. ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت ایران نیز روز سه شنبه اعلام کرد که به ویروس کرونا مبتلا شده است. این در حالیست که هیأت رئیسۀ مجلس خبرگان رهبری در ایران، به دلیل شیوع ویروس کرونا، نشست فصلی این مجلس را که قرار بود نیمۀ هفتۀ آینده برگزار شود، به تعویق انداخت.

کیانوش جهانپور رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، روز سه شنبه ۶ اسفند اعلام کرد:‌ «بر اساس بررسی‌های انجام شده از روز گذشته تا پیش از ظهر امروز بر روی موارد مشکوک ویروس کووید- ۱۹، تاکنون ابتلای قطعی ۳۴ نفر به کرونا، تأیید شده است که از این تعداد ۱۶  نفر از استان قم، ۹ نفر در استان تهران، یک نفر در استان فارس، ۲ نفر در استان مازندران، ۲ نفر در استان گیلان، یک نفر در نیشابور، دو نفر در استان البرز و یک نفر در جزیره قشم هستند».

کیانوش جهانپور گفت: «اغلب افرادی که در استان‌های دیگر به این بیماری مبتلا شده اند یا از قم خارج شده و یا با شخصی از این استان در تماس بوده اند».

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ساوه نیز روز سه شنبه ۶ اسفند، اعلام کرد که نتیجۀ نهایی آزمایش کروناویروس روی دو بیمار تازه فوت شده در این شهر، مثبت بوده است.

دکتر عباس نیک‌روش گفت که بیمار اول یک زن ٨٢ ساله و مبتلا به بیماری‌های قلبی، ریوی و کلیوی بوده که با علائم حاد تنفسی و تب به بیمارستان مدرس ساوه مراجعه کرد و پس از یک روز در بیمارستان درگذشت.

وی افزود که فرزندان این زن ساکن شهر قم بوده‌اند و بیمار نیز به قم تردد داشته است. قم اولین محل مشاهدۀ ابتلا به ویروس کرونا در ایران و درگذشت مبتلایان بوده و در بسیاری از موارد، کسانی که در ایران و یا ایرانیانی که در برخی کشورهای منطقه، مبتلا به این ویروس تشخیص داده شده‌اند، با شهر قم ارتباط داشته‌اند.

در پی شیوع کرونا مدارس و مهدهای کودک امروز سه‌شنبه ۶ اسفندماه تعطیل است. وزارت بهداشت اعلام کرده‌ با توجه به این که تعطیلی مدارس «تاثیری بر کاهش شیوع ویروس کرونا ندارد»، برنامه‌ای برای تعطیلی مدارس نیز نخواهد داشت.