آزادی ۲ شهروند بهائی ساکن اصفهان با تودیع قرار وثیقه

امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹، شایان حسینی به همراه شه زاد حسینی، دو شهروند بهائی ساکن خمینی شهر اصفهان، پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه بطور موقت تا اتمام دوران دادرسی از بازداشت آزاد شدند. 

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹، شه زاد حسینی به همراه فرزندش شایان حسینی، دو شهروند بهائی ساکن خمینی شهر اصفهان پس از اتمام مراحل بازجوئی و بلاتکلیفی طولانی مدت هر یک با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان بطور موقت تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شدند. در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه شایان حسینی و همچنین شه زاد حسینی هم در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه سالجاری در پی شکایت سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده بودند. 

 یک منبع نزدیک به خانواده شه زاد حسینی ضمن اعلام خبر آزادی  این پدر و فرزند گفت: “در حالی که در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه شایان توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شده بود در تاریخ ۱۶ اردیبهشت شه زاد حسینی برای پیگیری وضعیت فرزندش به مراجعه کرده بود که وی هم بازداشت شد و پس از بازجوئی های فشرده توسط ارگان اطلاعات سپاه اصفهان برای هر کدام وثیقه ای ۲۰۰ میلیون تومانی صادر شده بود اما اطلاعات سپاه اصفهان در عین اینکه دستور آزادی آنها از طرف شعبه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان صادر شده بود از آزادی این ۲ نفر ممانعت کرده بود و طی این مدت آنها را غیرقانونی در بازداشت نگه داشته بود”. 

در تاریخ ۱۶اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، شه زاد حسینی, شهروند بهائی، پس از مراجعه به سازمان اطلاعات سپاه پاسداران جهت پی گیری وضعیت بازداشت فرزندش شایان حسینی بازداشت و به بازداشتگاه منتقل شده بود.