آزادی دو شهروندان بهایی ساکن یزد با قرار وثیقه

میترا بندی امیرآبادی و هیوا یزدان مهدی آبادی شهروندان بهایی ساکن یزد با قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه اداره اطلاعات یزد آزاد شدند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، روز سه‌شنبه ۱۱ شهریورماه، میترا بندی امیرآبادی و هیوا یزدان مهدی آبادی شهروندان بهایی ساکن یزد پس از سه ماه بازداشت موقت با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه اداره اطلاعات یزد آزاد شدند.

این شهروندان در تاریخ ۱۰ خردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی در منزل خود دستگیر شدند و با مخالفت قاضی پرونده برای صدور قرار و آزادی موقت، تاکنون به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌بردند.

میترا بندی امیرآبادی و هیوا یزدان مهدی آبادی در تاریخ ۱۰ خردادماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات یزد منتقل شدند. ماموران در زمان بازداشت اقدام به شکستن در منزل این شهروندان کردند.

این شهروندان با مخالفت قاضی پرونده برای صدور قرار و آزادی موقت، تاکنون به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌بردند.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده این شهروندان درخصوص نحوه بازداشت آنان به هرانا گفت: “در زمان بازداشت منزل خانم یزدان مهدی آبادی مورد بازرسی قرار گرفت و سپس ایشان را به منزل پدرشوهر مرحومش در تفت منتقل کرده و آنجا را نیز مورد بازرسی قرار داده و تعدادی از وسایل آنها را ضبط کرده و با خود بردند. ماموران در زمان بازرسی رفتار توهین آمیزی با آنان داشتند”.