آرش مهین جعفرآبادی از زندان آزاد شد

آرش مهین جعفرآبادی، زندانی سیاسی امروز پنج‌شنبه ۸ خرداد به صورت زودهنگام از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “هرانا”، آرش مهین جعفرآبادی، زندانی سیاسی امروز پنج‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ به صورت زودهنگام از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای جعفرآبادی در خصوص آزادی وی گفت: «آرش مهین جعفرآبادی بعد از دو سال تحمل حبس مشمول آزادی زودتر از موعد شد و یک سال باقی مانده حبس ایشان نیز به مدت سه سال تعلیق شده است.»

این زندانی سیاسی بیش از دو سوم دوران محکومیت ۳ ساله خود را سپری کرده و طبق قانون، بخشنامه نوروزی قوه قضاییه برای آزادی زودهنگام به او تعلق می‌گرفت؛ با این حال تاکنون با درخواست آزادی زودهنگام وی مخالفت شده بود.

آرش مهین جعفرآبادی در تاریخ ۳ خرداد ۹۷ پس از تفتیش منزل شخصی و منزل خانواده همسرش توسط نیروهای اطلاعات سپاه مشهد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

اتهام آقای جعفرآبادی، تشکیل و اداره گروه به قصد اخلال در امنیت ملی، عضویت در گروه های مخالف نظام و تبلیغ علیه نظام از سوی دستگاه قضایی عنوان شده بود که در مجموع به ۱۶ سال حبس تعزیزی محکوم شد.

شعبه ۳۵ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی در تاریخ ۱ آذرماه همان سال پس از بررسی اعتراض او، وی را به اتهام “عضویت در گروههای مخالف نظام” به ۳ سال حبس تعزیری و به اتهام “عضویت در گروه های مخالف نظام” به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم کرد. که با ارجرایی شدن ماده ۱۳۴ مجازات اشد (۳ سال) قابلیت اجرایی یافت.