آرشام رضایی برای تحمل حبس بازداشت شد

 آرشام رضائی، فعال مدنی ساکن اسلامشهر برای سپری کردن دوران حبس تعزیری خود بازداشت شد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از حقوق بشر در ایران، ساعت ۱ عصر امروز سه شنبه ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۹، آرشام رضایی، فعال مدنی ساکن اسلامشهر، در پی مراجعه ماموران واحد اجرای احکام به همراه ماموران نیروی انتظامی به محل سکونت وی برای سپری کردن حبس تعزیری خود بازداشت شد. این فعال مدنی در مجموع به تحمل ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد که با اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی ۵ سال آن لازم به اجرا است.

یک منبع مطلع ضمن اعلام این خبر به حقوق بشر در ایران گفت: “ساعت حدود ۱ عصر امروز سه شنبه چند تن از ماموران انتظامی به همراه برگه جلب پس از مراجعه به محل سکونت آرشام رضائی واقع در اسلامشهر این فعال مدنی را برای سپری کردن حبس اش بازداشت کرده و به همراه خود بردند. حتی ماموران وحید رضائی، برادر زاده آرشام را هم بازداشت کرده و به همراه خود بردند اما آنچه که ما متوجه شدیم این است که دلیل بازداشت آرشام برای تحمل حبس وی بوده اما از دلیل بازداشت وحید رضائی اطلاعی در دسترس نیست.”

لازم به ذکر است، آرشام رضائی، پیش از این نیز با توجه به تماس تلفنی دریافتی قبلی در تاریخ ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۹، به شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای زندان اوین مراجعه کرده بود اما مسئولان اجرای احکام از پذیرش وی علیرغم احضارش به شعبه مذکور سر باز کرده و اعلام کرده بودند به علت شیوع کرونا اجرای حکم حبس این فعال مدنی تعلیق شده و در ادامه ۲ روز بعد با تماسهای تهدیدآمیز آرشام رضائی را برای حضور در زندان برای تحمل حبس فراخوانده بودند.

آرشام رضائی، در تاریخ ۲۵اسفند ماه ۱۳۹۷، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی و توهین به رهبری، به تحمل ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. با اعلام اعتراض و ارجاع پرونده این فعال مدنی به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران در تاریخ ۲۸ تیر ماه ۱۳۹۹ این حکم عیناً تائید شد.

آرشام رضائیف در تاریخ ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸، با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۲ میلیارد ریال تا اتمام مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۸, شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با اعلام به این زندانی سیاسی مبنی بر مفقود شدن لایحه دفاعیه وی به این زندانی سیاسی ۲۴ ساعت فرصت تنظیم و تکمیل لایحه ای جدید برای ارائه در دادگاه تجدید نظر را داده بود.