آرشام رضائی، فعال مدنی به شعبه اجرای احکام زندان اوین احضار شد

 شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای زندان اوین به ریاست محمدمهدی براعه، با تماس تلفنی، محمود « آرشام » رضائی، فعال مدنی را برای اجرای حکم حبس فراخواند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۹، محمود « آرشام » رضائی، فعال مدنی ساکن شهرستان بهارستان، از سوی شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای امنیت تهران به ریاست محمدمهدی براعه برای سپری کردن دوران حبس تعزیری اش فراخوانده شد. این فعال مدنی در مجموع به تحمل ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد که با اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی ۵ سال آن لازم به اجرا است.

یک منبع نزدیک به این فعال مدنی گفت: “ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه امروز چهارشنبه در تماس تلفنی که از شعبه یک اجرای احکام دادسرای زندان اوین با آرشام رضائی گرفته شد مقرر گردید این فعال مدنی برای صبح روز یکشنبه ۲۷ مهر ماه جهت پاره ای از توضیحات فراخوانده شد. با توجه به اینکه حکم این فعال مدنی از قبل در دادگاه تجدیدنظر تائید شده قطعاً این احضار به منزله بازداشت و اجرای حکم ۵ سال حبس آرشام رضائی خواهد بود.”

آرشام رضائی، در تاریخ ۲۵اسفند ماه ۱۳۹۷، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام, اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی و توهین به رهبری، به تحمل ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. با اعلام اعتراض و ارجاع پرونده این فعال مدنی به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران در تاریخ ۲۸ تیر ماه ۱۳۹۹ این حکم عیناً تائید شد.

او، در تاریخ ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸، با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۲ میلیارد ریال تا اتمام مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۸، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با اعلام به این زندانی سیاسی مبنی بر مفقود شدن لایحه دفاعیه وی به این زندانی سیاسی ۲۴ ساعت فرصت تنظیم و تکمیل لایحه ای جدید برای ارائه در دادگاه تجدید نظر را داده بود.