آتنا دائمی به دادسرای اوین احضار شد

آتنا دائمی، کنشگر مدنی محبوس در بند زنان زندان اوین عصر روز سه‌شنبه ۲۲ آبان‌ماه توسط مسئولین زندان و بصورت شفاهی برای روز چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه به شعبه ۵ دادسرای اوین احضار شد. دلیل این احضار به وی گفته نشده، در بسیاری از موارد مشابه این قبیل احضارها به پرونده سازی علیه زندانیان توسط مسئولین زندان یا نهادهای امنیتی منتهی شده است.

به گزارش شبکه آزادی به نقل از هرانا روز سه‌شنبه ۲۲ آبان‌ماه ۱۳۹۷، آتنا دائمی، کنشگر مدنی محبوس در بند زنان زندان اوین به شعبه ۵ دادسرای اوین احضار شد.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: “ساعت ۷ عصر روز سه‌شنبه ۲۲ آبان‌ماه خانم دائمی به دفتر زندان احضار شده و به ایشان گفته شده که روز بعد به دادسرا اعزام خواهد شد. به دلیل اینکه تاریخ احضار به دادگاه برای روز بعد بوده و همچنین احضاریه کتبی به دست ایشان نرسیده بود وی از رفتن به این دادسرا خودداری کرده است”.

از دلایل احضار این زندانی محبوس در زندان اوین اطلاع دقیقی در دست نیست با این حال در بسیاری از موارد مشابه این قبیل احضارها به پرونده سازی علیه زندانیان توسط مسئولین زندان یا نهادهای امنیتی منتهی شده است.

لازم به یادآوری است در تاریخ ۱۰ مهرماه سال جاری، این زندانی به همراه دو زندانی دیگر به نا‌م‌های مریم اکبری منفرد و گلرخ ایرایی با دستور شفاهی رئیس بند زنان این زندان به مدت سه هفته از ملاقات با خانواده محروم شده بودند. دلیل این امر درگیری لفظی و شعار دادن توسط این زندانیان در سالن ملاقات عنوان شده بود.

این فعال مدنی در تاریخ ٢٣ اسفند ٩٣ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، توهین به رهبری، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و اختفای ادله جرم» به ۱۴ سال زندان محکوم شده بود.