آتش‌سوزی و انفجار مرکز درمانی سینا اطهر در شمال تهران؛ شماری از پرسنل و بیماران کشته شدند

به دنبال وقوع آتش‌سوزی و انفجار در مرکز درمانی سینا اطهر واقع در خیابان شریعتی تهران نزدیک به میدان قدس تجریش، منابع غیر رسمی از کشته شدن شماری از پرسنل و بیماران در این آتش‌سوزی و انفجار  خبر دادند. سایت عصر ایران شمار کشته‌شدگان را ۱۳ تن اعلام کرد اما پیمان صابریان رییس مرکز اورژانس تهران گفت هنوز آمار دقیق الفات جانی مشخص نیست  و به زودی اعلام خواهد شد.

به گفته شاهدان عینی این آتش‌سوزی و انفجار در مرکز درمانی سینا اطهر در خیابان شریعتی تهران نرسیده به میدان قدس تجریش رخ داد . شاهدان عینی گفتند که این  آتش‌سوزی همراه با وقوع چند انفجار بود که به برخی از ساختمان‌های اطراف آسیب زد و از جمله شیشه‌های یک گالری را شکست.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با تایید وقوع آتش‌سوزی در یک مرکز درمانی در شمال تهران، گفت که طبق اعلام اولیه به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران، در یک کلینیک درمانی در خیابان شریعتی، آتش‌سوزی روی داده که آتش‌نشانان به محل حادثه اعزام شده‌اند.

جلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران افزود که آتش‌سوزی در طبقه منفی یک کلینیک سینا اطهر واقع در کوچه ماهوزاده خیایان شریعتی، نرسیده به میدان قدس تجریش رخ داد و در جریان آتش سوزی صدای انفجار نیز شنیده شده است.

ملکی گفت که  در این حادثه وسعت آتش سوزی زیاد بوده است و نیروهای آتش‌نشانی ۴ ایستگاه برای مهار آتش‌سوزی به محل آتش سوزی اعزام شده‌اند و احتمال بروز انفجار با وجود کپسول‌های اکسیژن در محل حادثه وجود دارد.

حمید هداوند، جانشین فرمانده نیروی انتظامی پایتخت گفت که علت وقوع انفجار در مرکز درمانی در شمال تهران، آتش گرفتن کپسول‌های اکسیژن است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی پایتخت افزود که کپسول‌های اکسیژن در طبقه زیرزمین این مرکز درمانی قرار داشته و پس از انفجار آن‌ها، شعله آتش به طبقات بالا سرایت کرده است.

هداوند گفت که نیروهای امدادی، انتظامی، آتش‌نشانی و اورژانس در محله وقوع حادثه حضور دارند و افراد داخل مرکز درمانی به وسیله جرثقیل در حال خارج شدن هستند.

از سوی دیگر درحالی که حمید هداوند، جانشین فرمانده نیروی انتظامی پایتخت دلیل وقوع انفجار در مرکز درمانی سینا اطهر را آتش گرفتن کپسول‌های اکسیژن در طبقه زیر زمین اعلام کرد، حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی‌انتظامی استانداری تهران، گفت: نشت گاز دلیل آتش‌سوزی در این مرکز درمانی است.

رییس مرکز اورژانس تهران تجمع مردم در محل آتش‌سوزی مرکز درمانی سینا اطهر، علاوه بر اینکه شرایط امدادرسانی را سخت‌تر می‌کند، با توجه به شیوع کرونا خطرناک است. به شهروندان توصیه می‌کنیم که از تجمع در محل حادثه خودداری کنند.