آتش‌سوزی در فاز دوم پتروشیمی تندگویان در ماهشهر

رسانه‌های ایران گزارش دادند که دکانتورهای واحد PTA فاز دو پتروشیمی «شهید تندگویان» در ماهشهر به دلیل نشت Hot Oil دچار آتش‌سوزی شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، آتش نشانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، ساعت ۱۷:۱۵ امروز یکشنبه ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۰، دکانتورهای واحد PTA فاز دو پتروشیمی تندگویان به دلیل نشت Hot Oil آتش گرفت.

روابط عمومی پتروشیمی تندگویان اعلام کرد که این آتش‌سوزی « مهار» شده و «شرایط تحت کنترل قرار گرفته است».

حمید کیایی، رئیس روابط عمومی پتروشیمی شهید تندگویان، گفت: «با توجه به شرایط آب وهوایی منطقه در تابستان و گرمای زیاد در این ایام امکان وقوع چنین حوادثی بسیار بالا است».

مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان با مساحت ۳۴ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی قرار دارد.

سلسه آتش‌سوزی‌ها در مراکز حساس ایران طی روزهای اخیر افزایش یافته است. برخی گزارش‌ها از نقش داشتن اسرائیل در برخی انفجارها خبر داده است، اما مقامات ایران با کم‌اهمیت جلوه دادن این انفجارها و آتش‌سوزی‌های حاصل از آن، سعی می‌کنند از حساسیت این موضوع بکاهند در حالی که تنها در یکی از این حوادث که در تاسیسات هسته‌ای نطنز در شمال استان اصفهان روز ۲ ژوئیه رخ داد، گفته می‌شود که اختلال زیادی در فعالیت هسته‌ای ایران ایجاد کرده است، با توجه به اینکه این مکان یکی از مهم‌ترین سایت‌های غنی‌سازی اورانیوم در ایران به حساب می‌آید