مدیرعامل منطقه آزاد اروند و استاندار خوزستان از صدور دستور قرنطینه شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان در این استان خبر دادند.

 اسماعیل زمانی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد که از روز جمعه هشتم فروردین‌ شهرهای آبادان و خرمشهر به‌ منظور پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا به حالت قرنطینه در خواهند آمد.

غلامرضا شریعتی، شامگاه سه‌شنبه پنجم فروردین در جلسه ستاد مقابله با کرونای جنوب‌غرب استان خوزستان، گفت: «مقرر شد فرمانداران سه شهرستان آبادان، خرمشهر و شادگان به مدت یک هفته تا۱۰ روز شهرستان‌های خود را به صورت کامل یا نسبی قرنطینه کنند.»

استاندار خوزستان با بیان اینکه در حال حاضر خرمشهر دارای رتبه اول مبتلایان در یک صد هزار نفر جمعیت با تعداد ابتلای ۴۲ مورد است، گفت که تاکنون در محدوده فعالیت‌های دانشکده علوم پزشکی آبادان ۱۰۴ بیمار قطعی مبتلا به کرونا شناسایی شده است که از این تعداد ۹ نفر منجر به فوت شده و ۶۱ نفر با حال عمومی خوب بهبود یافته و ترخیص شدند.

شریعتی تاکید کرد که زنجیره شیوع در جنوب غرب خوزستان باید شکسته شود و به همین دلیل مقرر شد فرمانداران آبادان، خرمشهر و شادگان بر اساس یک کار محوری به صورت متمرکز پایش ورودی‌ها را در دستور کار خود قرار دهند، که این هماهنگی‌ها با محوریت سه فرماندار و سازمان منطقه آزاد اروند انجام می‌شود.