کسری نوری، از دراویش گنابادی، به ۱۲ سال حبس محکوم شد

به گزارش شبکه آزادی به نقل از سایت «مجذوبان نور»  کسری نوری، از مدیران این وبسایت به ۱۲ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید به شهرستان «ثلاث باباجانی» و محرومیت‌های اجتماعی محکوم شده است.

بنابر همین گزارش، این حکم را قاضی احمدزاده، رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، و بدون حضور کسرا نوری در دادگاه صادر کرده است.

کسری نوری دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد حقوق بشر دانشگاه تهران و از مدیران وبسایت مجذوبان نور، با حکم قاضی ماشالله احمدزاده رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۱۲ سال حبس تعزیری، ‏۷۴ ضربه شلاق، ‏۲ سال تبعید به ثلاث باباجانی، ‏۲ سال ممنوع‌الخروجی و ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای محکوم شد.

این فعال حقوق درویشان گنابادی سحرگاه یکم اسفند توسط نیروهای لباس‌شخصی بازداشت و سپس با گذراندن یک دوره بازجویی در بازداشتگاه وزارت اطلاعات به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

آقای نوری که بارها از حضور در دادگاه به دلیل توهین به عقاید درویشان گنابادی و محرومیت آنان از حقوق اولیه قانونی خودداری کرده بود، سرانجام با حکم غیرحضوری قاضی احمدزاده به تحمل حبس و انواع محرومیت‌های اجتماعی محکوم شد.

این درویش گنابادی در ماه گذشته به همراه پنج تن دیگر از فعالان حقوق دراویش که در جریان حادثه گلستان هفتم بازداشت شده و اکنون در زندان تهران بزرگ محبوس هستند با نگارش نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس زندان ضمن تشریح دلایل عدم حضورشان در جلسات دادگاه اعلام کردند که تا زمان برگزاری دادگاهی علنی و با رعایت شرایط منصفانه در انظار عمومی، در دادگاه حضور نخواهند یافت.