کتاب تاریخ گواه باش (آنچه بر من گذشت) اثر عماد الدین ملازهی

عمادالدین ملازهی زندانی سیاسی بلوچ در یکم آذرماه سال ۱۳۹۵ به همراه هم‌پرونده‌اش “یعقوب جهاندیده”، در سراوان بازداشت و پس از چند روز از زندان سراوان به اداره اطلاعات زاهدان منتقل و در این مدت تحت شکنجه قرار گرفته و از وی اعترافات اجباری در مقابل دوربین اخذ شده است.

به گزارش تلویزیون آزادی،عمادالدین ملازهی زندانی سیاسی بلوچ، کتابی تحت عنوان “تاریخ گواه باش” سرگذشت خویش در زندان و مراحل بعد از آن را به تصویر کشیده است.

این کتاب شامل خاطرات بازداشت و زندان و شکنجه این زندانی سیاسی سابق است.

برای درک واقعیت های جمهوری اسلامی بر زندانیان بلوچ و غیر بلوچ در ایران خواندن کتاب توصیه می شود.

قسمتی از پیشگفتار این کتاب:

زمستان سال ۱۳۸۸، برایم بهاری به ارمغان نیاورد. بلکه پس از آن، زندگی ام به فصل تلخ بند و اسارت گره خورد. فصلی که غرش ابرهایش، شکوفه های لبخند را از لبان فرزندانم ربود و بارانش بوی خون گرفت. دیدگانم به سمت واقعیتهایی گشوده شد که پیش از این شمه ای از تیرگی هایش را در حق برادران بلوچم دیده بودم. زبان حق طلبی بیگناهان در بند، شاید مقدمه ای بود برای فصل به بند کشیده شدن. اما مگر میشود ظلم را دید و ظالم را به حال خود رها کرد؟ بیعدالتی را دید و خموش ماند؟ اما.

اما عدالت خواهی در بلوچستان شاید دستبند و پابندی شود برای سلول انفرادی، یا تختی شود ناگزیر به معجزه سکوت در برابر ناله های مظلوم، یا داغی گلوله ای بر تن و یا طنابی برای گرفتن نفس بیگناه… من، عمادالدین ملازهی، فرزند عبدالمجید، متولد سال ۱۳۶۳ در روستای انزا از توابع شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان، دارای ۴ فرزند، ۲ دختر و ۲ پسر، از ظلم، تبعیض، بیکاری، گلوله و خون مینویسم.

برای دانلود کتاب اینجا کلیک کنید.