کارگران پارس پامچال، با ۷ ماه معوقات مزدی

کارگران کارخانه رنگ‌ سازی «پارس پامچال»واقع در شهر صنعتی قزوین ۷ ماه مطالبات مزدی معوقه دارند.

به گزارش رسانه‌ها، علاوه بر تأخیر ۷ ماهه در پرداخت حقوق کارگران پارس پامچال، ۱۵ نفر از کارگران از ۲ ماه پیش بیکار شده‌ اند.

بنا به اظهارات برخی کارگران، تعداد نیروی کار باقی مانده در این واحد تولید کننده انواع رنگ، پوشش‌های صنعتی و مواد اولیه شیمیایی، اکنون به کمتر از ۳۵ نفر رسیده است.

یک از کارگران می گوید: مدیران کارخانه مدعی هستند که دلیل پرداخت نشدن ۷ ماه حقوق کارگران را کمبود منابع مالی است.

وی گفت: با این وضعیت همه ما از بابت آینده وضعیت شغلی خود نگران هستیم. همین کارگر درباره مشکلات کارخانه اضافه کرد: عمده‌ترین مشکلات این واحد تولیدی، عدم حمایت مسئولان دولتی از ایجاد اشتغال و حمایت از تولیدات این کارخانه است.

این کارگر رسمی ضمن اشاره به وضعیت بحرانی این واحد تولید کننده انواع رنگ ورزین اظهار داشت: بخش رنگ سازی کارخانه «پارس پامچال» با وجود آنکه سفارش و فروش خوبی دارد اما در حال حاضر به دلیل برخی مشکلات، تولید آن به حداقل رسیده است. این در حالیست که  واحد رزین سازی این کارخانه از حدودا ۱۰ روز پیش فعالیت تولیدی خود را از سر گرفته ورونق داشته است.

او در خاتمه با بیان اینکه کارفرما وعده داده حداقل بخشی از مطالبات مزدی‌مان را با رونق گرفتن بخشی از فعالیت تولیدی کارخانه بپردازد، افزود: در عین حال کارگران پارس پامچال انتظار دارند کارفرما برای توسعه فعالیت کارخانه همکاران تعدیلی آنها را به کار سابقشان بازگرداند.