چیچست خبر ارومیه پس ازچهلمین روزِ توقیف، فیلتر شد

وب‌سایت پایگاه خبری چیچست خبر (چیچست نیوز) ارومیه که در تیرماه به دستور معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ، تا زمان تشکیل دادگاه مطبوعاتی توقیف‌شده‌ بود، روز جای فیلتر شد. علیرغم پیگیری‌های انجام‌شده کماکان دلیل توقیف و فلیترینگ این وب‌سایت خبری و مرجع شکایت‌کننده آن مشخص نیست.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی”،  بعدازظهر روز دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸، وب‌سایت پایگاه خبری چیچست خبر ارومیه فیلتر و از دسترس خارج شد.

بر اساس این گزارش علیرغم پیگیری‌های انجام‌شده تا کنون دلیل توقیف و فیلترینگ این وب‌سایت خبری مشخص نیست.

یک منبع مطلع در این رابطه به کمپین گفت: «با توجه به پیگیری‌های انجام شده کماکان علت توقیف نشریه مشخص نشده بود که امروز ساعت ۲ بعداز ظهر این وب‌سایت خبری از دسترس خارج شد.»

منبع مطلع در ادامه گفت: «طی تماسی مکرری که با هیئت محترم نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ انجام‌گرفته شده است گفته‌شده تا روز شنبه یک شهریور مرجع شکایت‌کننده مشخص خواهد شد و طی روزهای آینده نیز از طریق مقام قضائی ابلاغیه احضار برای مدیر مسئول ارسال می‌شود.»

روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، پایگاه خبری چیچست خبر (چیچست نیوز) ارومیه بنا به دستور معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ، تا زمان تشکیل دادگاه مطبوعاتی توقیف شده بود.