پشت پرده شرکت کارتن سازی کوثر گناباد و امام جمعه

شرکت کارتن کوثر در سال ۱۳۸۰ با مدیریت محمدرضا حاجی زاده در راستای بسته بندی محصولات واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان گناباد و شهرستان های مجاور تاسیس گردید.

به گزارش شبکه آزادی، محمدرضا حاجی زاده معلم بازنشسته آموزش و پرورش از روستای رهن با تسهیلات صنایع و معادن و حمایت امام جمعه وام ۱ میلیاردی برای راه اندازی شرکت از دولت به ازای هر کارگر ۲۰ میلیون تومان که جمعا ۱ میلیارد می شود دریافت کردند تا دستگاه ها جدید تهیه و خرید کنند. ولی مسئولین شرکت دستگاه دست دوم با رنگ آمیزی خریداری کردند و با حضور امام جمعه و رئیس صناع و معادن شهرستان به نمایش گذاشتند تا وانمود کنند که وام یک میلیاردی برای ارتقای شرکت، دستگاه جدید خریداری کرده اند. بعد از مدتی دستگاه های خریداری شده را دوباره فروختند و به کار ساخت و ساز آپارتمان روی آوردند.

طبق این گزارش، اکنون کارخانه کوثر روزانه سه کامیون کارتن به شرکت چینی ساز تقدیس تحویل می دهد و با فاکتور سازی راه مالیات را بسته و به نحوی فرار مالیاتی انجام می دهند.

این شرکت علاوه تولید کارتن برای شرکت تقدیس به شهرهای همجوار مشهد، نیشابور و قاین نیز روزانه ۵ کامیون کارتن ارسال می کند.

در این شرکت کارگران ساعتی دستمزد دریافت می کنند و روزانه ده ساعت در دو شیفت مشغول به کار هستند و عده ای از کارگران و بازنشستگان این شرکت نیز بیمه ندارند.