پدر و مادر سپیده قلیان مقابل دادسرای شوش تحصن کردند

پدر و مادر «سپیده قلیان»، فعال مدنی محبوس در زندان سپیدار اهواز از ساعات اولیه‌ صبح امروز، مقابل دادسرای شوش تحصن کردند.

به گزارش  شبکه آزادی به نقل از کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در اولین روز از ماه فروردین ۹۸، پدر و مادر سپیده قلیان، فعال مدنی ساکن اهواز که از ۳۰ دی‌ماه ۱۳۹۷، در بازداشت به‌سر می‌برد، مقابل دادسرای شهر شوش تحصن کردند.

خانواده خانم قلیان، کماکان پیگیر وضعیت دخترشان هستند و گفته‌اند “مادامی که پاسخی قانع کننده نگیرند به تحصن خود ادامه خواهند داد.”

از سوی دیگر فرزانه زیلابی، وکیل دادگستری در خصوص آخرین وضعیت اسماعیل بخشی و سپیده قلیان دو فعال کارگری در بازداشت، گفته‌است: «یکم فروردین قرار بازداشت موقت اسماعیل بخشی و سپیده قلیان به پایان می‌رسد».

کانال سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه روز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۹۶ به نقل از خانم زیلابی خبر داده: «وکلای پرونده و خانواده بازداشتی‌ها به امید آزادی، به دادگستری اهواز و شوش، دیوان عالی کشور و دادسرای اوین مراجعه کرده‌اند اما مراجع قضایی ذیربط اعلام نموده‌اند با وجود ارسال پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شوش، پرونده نه به دادسرای عمومی و انقلاب تهران واصل شده و نه تعیین شعبه شده و نه به دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان شوش نیابت داده شده است».

خانم زیلابی گفته‌است: «نگهداری آقای بخشی موکلش، ولو به مدت چند دقیقه پس از اتمام قرار بازداشت، بدون تعیین تکلیف، بازداشت غیر قانونی محسوب می‌شود